Platobné možnosti

WebSupport vám ponúka hneď niekoľko možností úhrady služieb, avšak spôsob platby sa môže líšiť v závislosti od typu služby. Tento článok vysvetľuje, aké možnosti máte k dispozícii a aký typ úhrady odporúčame.


Prevodom na účet

Platbu môžete vykonať prevodom na účet na základe platobných údajov uvedených v predfaktúre, ktorú zasielame v prílohe e-mailu s výzvou k úhrade.

Uistite sa, že ste pri platbe zadali správny varibilný symbol. Bez neho nebude platba automaticky spárovaná s predfaktúrou.

Pri platbe prevodom môžete využiť aj možnosť zrýchlenej platby – po zvolení vašej banky sa otvorí rozhranie jej internet bankingu s predvyplnenými údajmi pre príslušnú platbu. Táto funkcia je dostupná priamo cez predfaktúru, ktorá vám bola zaslaná emailom na vašu kontaktnú emailovú adresu:

alebo cez rozhranie Webadmina, po kliknutí na predfaktúru > zaplatiť > internet banking:

Platobná karta

Táto možnosť slúži na rýchlejšie a flexibilnejšie platenie za využívané služby. Keďže platba je okamžite pripísaná na náš účet, nemusíte čakať na spracovanie bankového prevodu.

Pomocou klasickej kreditnej alebo debetnej karty môžete nastaviť buď automatickú úhradu alebo vykonať jednorázovú platbu. Výhodou nastavenia automatickej úhrady je, že vám nasledujúcu platbu stiahneme automaticky, čo vám ušetrí čas a nepríjemné opakované platenie cez Internet banking.

Prvá úhrada a nastavenie automatickej úhrady

  • Po prihlásení do Webadminu a prejdite do sekcie Faktúry
  • Vyberte predfaktúru na úhradu a kliknite na Zaplatiť 
  • Vyberte platbu novou kartou
  • Po kliknutí na zaplatiť budete presmerovaný na zabezpečený portál banky, ktorá kartové transakcie spracúva. Zadávate 16-miestne číslo Vašej platobnej karty, CV kód a dátum platnosti Vašej karty
  • Ak ponecháte zaškrtnuté políčko „Vráťte mi 5% z každej faktúry“, nastavíte zároveň automatické predlžovanie 
  • Počkajte na presmerovanie zo stránky banky späť na náš portál, inak nemusí byť platba správne spracovaná.

Platbu kartou môžete vykonať aj priamo cez predfaktúru, ktorá vám bola zaslaná emailom na vašu kontaktnú emailovú adresu. Stačí zvoliť, či sa jedná o platbu novou / zapamätanou kartou, a či si prajete zapnúť automatické predlžovanie (prvá možnosť).

Pri mesačnej platbe hostingu je dostupná platba kartou iba so zapnutým automatickým predlžovaním.

Úhrada kreditom

Kreditný systém slúži na rýchlejšie a flexibilnejšie platenie – je to najrýchlejšia forma úhrady. Ocenia ho hlavne firmy bez platobnej karty, prípadne firmy s veľkým počtom služieb, nakoľko stačí v účtovníctve použiť iba 1 faktúru – za dobitie kreditu.

Kredity na svoj účet vložíte cez Webadmin. Po prihlásení sa do svojho účtu kliknete na vaše Užívateľské meno -> kredity, kde vidíte aj aktuálny stav výšky kreditov. Kliknete na Doplniť kredit, Nastavíte si požadovaný počet kreditov a ich kúpu potvrdíte tlačidlom Kúpiť kredit. Bude vám vygenerovaná faktúra, po zaplatení ktorej budú kredity prirátané k vášmu účtu. Do účtovníctva vám ako daňový doklad slúži originálna faktúra za úhradu kreditov.

Platba prebieha podobne ako pri úhrade kartou, zvolíte však možnosť úhrady kreditom. Spolu s úhradou kartou je kredit možné použiť aj na automatickú úhradu.

Aktualizované 5. mája 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu