1. Báza znalostí
  2. Cloud a servery
  3. Monitoring – prihlásenie a prehľad

Monitoring – prihlásenie a prehľad

Monitoring je popri Zálohovaní kľúčovou službou pre spoľahlivú správu a chod vášho servera – vďaka Monitoringu získate prehľad o všetkom, čo sa na serveri deje, budete dostávať notifikácie v prípade rôznych situácií, čím môžete preventívne predísť nedostupnosti svojich služieb, prípadne doladiť ich optimálny výkon.

Monitoring prostredníctvom open-source platformy Zabbix využívame na svojich serveroch aj my. Výhodou pre vás je najmä objektívnosť získavaných real-time dát, nakoľko Monitoring je externý a okrem klientského servera beží aj na našom. Dostupnosť historických záznamov, prehľad o stave a vyťaženosti kľúčových častí servera a prehľadný online dashboard sú samozrejmosťou. 

AKO SA PRIHLÁSIM DO MONITORINGU?

Všetky potrebné prihlasovacie údaje Vám zašleme po nastavení emailom. Prihlásiť sa môžete na https://monitoring.websupport.eu/
 

ČO TU NÁJDEM?

Po prihlásení ako prvé uvidíte prehľadný dashboard (1) rozdelený do viacero sekcií. Nad ním sa nachádza navigačné menu (2), vpravo hore nastavenia účtu (3) a kúsok pod ním nastavenia filtru (4) pre Dashboard.

Časti Dashboardu, pokiaľ neupresníte špeciálnu požiadavku, sú štandardne zložené z Obľúbených grafov, screenov a máp. Ďalej prehľad o serveri v System status a Host status, posledných 20 problémov a monitoring konkrétnych webov. 

NASTAVENIA ÚČTU

Tu môžete zmeniť svoje heslo, upraviť vzhľad, nastaviť frekvencie obnovenia grafov v sekundách, počet riadkov na graf a prípadne aj URL, ktorá sa zobrazí po prihlásení. Predvolený jazyk je angličtina.

NASTAVENIA FILTROV DASHBOARDU

Filter je najprv potrebné zapnúť kliknutím. Ak si neprajete zobrazovať konkrétnu skupinu triggerov, políčko nechajte prázdne. 

Okrem Dashboardu tu nájdete postupne zľava celkový prehľad, monitoring webu, posledné dáta s možnosťou prekliknúť sa na konkrétny graf, prehľad triggerov, eventov, grafov, screenov, máp a služieb na serveri. 

Na obrázkoch nižšie nájdete prehľadný screen s vyťažením procesorov, prehľadom posledných dát, MYSQL trafficom a počtom dotazov. Ďalej vidíte prehľad zátaže CPU za posledných 7 dní na 6 hodinovom grafe a prehľad trigerov (dvoch serverov pre rôznorodosť príkladu).

Aktualizované 25. augusta 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu