Hosting

Čo je to webhosting?

Zjednodušene povedané, webhosting je priestor na serveri, kde sú uložené všetky súbory vašej stránky potrebné pre jej chod a požadovanú funkcionalitu. Poskytovateľ webhostingových služieb vám prenajíma priestor na vlastných serveroch a umožňuje vám byť stále online na webe.

Je to vlastne veľmi podobné bežnému prenájmu kancelárií. Ku každému hostingu je samozrejme potrebná vlastná doména. Zišiel by sa vám hosting pre online projekt? 

Aké sú parametre hostingu ?

Všetky parametre našich hostingov nájdete priamo tu – https://www.websupport.sk/the-hosting-technicky-popis

Je počet hostingov naozaj neobmedzený?

Každý The Hosting má ohraničený maximálny výkon a záleží len na Vás, medzi koľko stránok ho rozdelíte. Ak pre niektorú stránku potrebujete väčší výkon, doprajte jej samostatný The Hosting. Ak však máte nenáročné stránky, pokojne ich môžete na jeden The Hosting “potlačiť” hneď niekoľko desiatok.

Ktorý typ hostingu je pre mňa vhodný?

Pri výbere vhodného druhu webhostingu sa riaďte veľkosťou a náročnosťou vašej webstránky. Pri väčšine jednoduchých webstránok bez redakčných systémov úplne postačuje The Hosting pre 1 doménu. Biznis hosting odporúčame skôr pre väčšie projekty náročné na priestor. Ak máte niekoľko stránok, tak s použitím The Hostingu pre viac domén sa vám znížia náklady a tiež sa vám výrazne zjednoduší správa domén.
Všetky hostingy z nášho porfólia nájdete na našom webe – https://www.websupport.sk/webhosting-prehlad

Sú dáta na hostingu zálohované?

Dáta, e-maily aj databázy každého hostingu sú u nás zálohované po dobu 14 dní. V prípade, že potrebujete zálohu, stačí nám napísať z vášho kontaktného e-mailu. Zálohy databáz nájdete aj vo svojom WebAdmine.

Je možné meniť parametre hostingu bez výpadku?

Parametre predplateného hostingu u nás si môžete kedykoľvek zmeniť. Stačí si navoliť nové parametre vo WebAdmine a zmena prebehne bez výpadku vašej webstránky.
Stačí ak budete postupovať podľa tohto návodu – https://www.websupport.sk/podpora/kb/uprava-parametrov/

Môžem otestovať stránku na hostingu ešte pred zmenou DNS?

Všetky weby je možné otestovať ešte pred zmenou DNS záznamov na naše. Testovať web pred spustením môžete podľa tohto návodu – https://www.websupport.sk/podpora/kb/testovanie-webu-na-novom-hostingu/

POSKYTUJE WEBSUPPORT FREE WEBHOSTING?

WebSupport podporuje v rámci programu FreeWeb nádejné začínajúce webové projekty, prezentačné stránky webdizajnérov, programátorov, grafikov, umelcov a neziskové organizácie. Poskytuje im zdarma komerčný produkt The Hosting (s max. veľkosťou 3GB) vrátane plnej technickej podpory. Ak máte záujem o sponzorovaný hosting, prejdite na podstránku FreeWebu

Aktualizované 27. júla 2020

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu