1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Redakčné systémy
  4. WordPress
  5. Aktualizácia redakčného systému WordPress
  1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Redakčné systémy
  4. Aktualizácia redakčného systému WordPress

Aktualizácia redakčného systému WordPress

Toto je všeobecný návod ako aktualizovať Vašu inštaláciu WordPressu. Samotná aktualizácia redakčného systému aktualizuje len základné súbory inštalácie, teda hlavné jadro WordPressu. Ak ste si dodatočne nainštalovali rozšírenia alebo témy, mali by ste ich tiež aktualizovať v prípade, že to systém umožňuje.

Prečo aktualizovať?

Keďže WordPress sa neustále vyvíja, rovnako sa vydávajú aj bezpečnostné aktualizácie systému ako rôzne opravy kódu v starších verziách, ktoré sa dodatočne našli. Tieto bezpečnostné chyby môžu spôsobiť výpadok Vášho webu, keďže neoprávnené osoby môžu získať prístup a vykonávať rôzne zmeny vo Vašom systéme WordPress.

Ďalším dobrým dôvodom pre aktualizovanie Vášho systému je to, že my vo Websupport neustále aktualizujeme naše servery. Robíme to s cieľom udržať vysokú úroveň bezpečnosti a poskytnúť Vám ako zákazníkovi možnosť využívať nové funkcie. Keďže staršie verzie WordPress nepodporujú novšie verzie PHP, je odporúčané vždy aktualizovať už nainštalovaný WordPress, aby stránka fungovala aj vtedy, keď staršie verzie PHP časom prestanú byť podporované alebo vypnuté.

Pred aktualizovaním inštalácie WordPress je dôležité sa uistiť, že disponujete zálohou Vašej aktuálnej webovej stránky. Samozrejme, vo Websupporte máte vždy dostupné zálohy FTP súborov a databáz v rámci hostingov a môžete obnoviť svoju webovú stránku v prípade toho, že by samotná aktualizácia znefunkčnila web. Obnovu viete vykonať cez webadmin rozhranie.

V prípade, že potrebujete si vytvoriť aktuálnu zálohu webu, tak si môžete vytvoriť manuálnu zálohu Vašich FTP súborov a databázy vo webadmine. Vytvorenie zálohy databázy je možné priamo v kategórii databázy a pre zálohovanie súborov z FTP použite FTP program alebo naše webové FTP.

Automatická aktualizácia

Ak je dostupná aktualizácia pre Váš WordPress, uvidíte tento text vo vašom administrátorskom rozhraní WordPressu a to podľa nastaveného jazyka rozhrania:

Potom môžete priamo kliknúť na tento odkaz „Prosím aktualizovať teraz“, aby ste pokračovali k možnostiam aktualizácie a WordPress automaticky spustí aktualizáciu. Aktualizácia môže trvať niekoľko minút, takže ponechajte stránku otvorenú, kým aktualizácia neprebehne.

Aktualizácia rozšírení a tém

V súvislosti s aktualizáciou je odporúčanéo tiež dobré aktualizovať rozšírenia a témy v redakčnom systéme. Ak je k dispozícii novšia verzia pluginov, ktoré používate, budete na to upozornení vo Vašom správcovskom rozhraní.

Kliknite pri rozšírení alebo pri téme, ktorú chcete aktualizovať a kliknite na „Aktualizovať témy/rozšírenia“. Aktualizácia môže trvať niekoľko minút, preto ponechajte okno otvorené, kým sa aktualizácia dokončí.

Aktualizované 4. júla 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu