fbpx

Vytvorenie kópie databázy

Občas sa môže vyskytnúť situácia, kde by ste potrebovali vytvoriť kópiu databázy, či už za účelom testovania, prechodu na vyššiu verziu databázového servera, alebo vytvorenia kópie aplikácie za účelom ďalšieho vývoja. 

Bežne by tento proces obnášal namáhavé vytvorenie zálohy databázy cez phpmyadmin,  vytvorenie novej databázy a následne nahratie údajov. Rozhodli sme sa Vám ho uľahčiť jednoduchým zlepšovákom, ktorým môžete vytvoriť kópiu rýchlo a bez zbytočných operácii. 

Postup pri vytvorení kópie databázy

1. Prihláste sa do Webadmina, v sekcii Služby kliknite pri požadovanej doméne na Databázy. V ľavom menu sa vám zobrazí možnosťDatabázy. V Zozname databáz postačí kliknúť v Správe na položku Vytvoriť kópiu pri databáze.

2. Po kliknutí na možnosť Vytvoriť kópiu databázy môžete dostať upozornenie, ktoré sa týka vytvorenia zálohy databázy.

3. Ak chcete vyskúšať vyššiu verziu databázového servera, stačí si ju vybrať hneď v prvom riadku.  Takisto je možné zmeniť aj použitú defaultnú znakovú sadu.

4. Tak isto si zvolíte pre novú databázu názov (POZOR! musí to byť nový názov DB, ktorý je unikátny) a heslo. 

Po potvrdení bude do pár minút kópia databázy vytvorená a pripravená na použitie. Nezabudnite v rámci konfigurácie Vašej aplikácie zmeniť prístupové údaje k databáze a nastaviť aplikáciu pre používanie novovytvorenej databázy.

Aktualizované 13. januára 2019

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať: