1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Databázy
  4. Ukončenie podpory zastaraných SQL databáz

Ukončenie podpory zastaraných SQL databáz

Začiatkom roka 2023 bude na hostingu ukončená podpora viacerých zastaraných verzií SQL databáz. Nižšie nájdete informácie, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na aktualizáciu a zabezpečiť kompatibilitu webových stránok s novšou verziou.

Plán aktualizácie

Verzia databázDátum aktualizácieAktualizované na
MariaDB 10.1od 12.12.2022MariaDB 10.3
MySQL 5.72023
PostgreSQL 9.0jún 2023PostgreSQL 10.0
Plán aktualizácie jednotlivých SQL verzií. O konkrétnom dátume pre vaše databázy informujeme e-mailom.

Aktualizácia prebehne automaticky a bez zmeny prístupových údajov databázy. Zmena nastavení aplikácie/webu tak nebude potrebná.

Manuálna aktualizácia

Ak preferujete väčšiu kontrolu, manuálna aktualizácia SQL databáz je dostupná ihneď. Stačí postupovať podľa návodu: Migrácia/upgrade MySQL databáz.

Manuálna migrácia prenesie vašu databázu na celkom iný server – prístupové údaje sa kompletne zmenia. Je tak potrebné aktualizovať nastavenia aplikácie/webu a zadať nový hostname, port, názov databázy, používateľské meno a heslo.

Kompatibilita webov a zmeny

Ak používate moderný redakčný systém, napr. WordPress, váš web by mal s novšími verziami SQL databáz fungovať bez problémov. Všetky najpoužívanejšie redakčné systémy sú týmito verziami kompatibilné – stačí používať ich najnovšie verzie spolu s aktuálnymi verziami pluginov a tém.

Oficiálna dokumentácia zmien

Pokiaľ používate web/aplikáciu na mieru, môže sa vám hodiť oficiálna dokumentácia a popis zmien medzi jednotlivými verziami.

Aktualizované 9. mája 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu