fbpx

Skrytá kópia

Návod vhodný aj pre začiatočníkov

Pre akúkoľvek adresu pod aktuálnou doménou si môžete nastaviť zasielanie skrytej kópie. Následne bude každý odoslaný e-mail zaslaný aj na zadanú adresu ako skrytá kópia (bcc). Ani odosialateľ ani príjmateľ si nevšimnú, že kópia odoslanej správy bola zaslaná na zadanú adresu.


Vytvorenie skrytej kópie

  1. Prihláste sa do  WebAdminu »
  2. V službách vyhľadajte vašu doménu a kliknite na ňu
  3. V ľavom menu vyberte položku „E-maily“ 
  4. Následne kliknete na „Skrytá kópia – BCC“ 
  5. Kliknutím na „Vytvoriť nové BCC“ nájdete možnosť pridať skrytú kópiu pre schránku na danej doméne. Stačí vyplniť povinné polia:
  • Počiatočná adresa – adresa, ktorá sa má sledovať a jej správy, preposielať
  • Cieľová adresa – ľubovoľná emailová adresa, kam budú preposielané  emailové správy, vždy len jedna adresa, ak potrebujete preposielať poštu na viac adries, vytvorte viac skrytých kópií
  • Poznámka – túto voliteľnú možnosť, môžete využiť v prípade ak potrebujete odlíšiť skrytú kópiu, bude k dispozícií iba v rámci Webadmin rozhrania

Úprava a zmazanie skrytej kópie

Upraviť vytvorenú skrytú kópiu neponúka možnosť upraviť počiatočnú adresu, len cieľovú adresu alebo poznámku. Pre úpravu môžete nastavenie zmazať a vytvoriť nové. Po kliknutí na Vymazať sa zobrazí výstraha s možnosťou Zrušiť alebo Potvrdiť vymazanie skrytej kópie. 

SKRYTÁ KÓPIA CELEJ DOMÉNY

Je možné sledovať aj všetky schránky domény, stačí použiť @domena.tld ako monitorovanú adresu.

Aktualizované 13. januára 2019

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať: