Ak ste sa rozhodli presunúť svoj web do WebSupportu, potrebujete urobiť nasledujúce kroky.

 

Vyplňte objednávku na našej webovej stránke websupport.sk


Na vyplnenie použite tlačidlo Košík, kde zvolíte možnosť ,,Prejsť k objednávke,, .

 

Vyberte si z dvoch možností spravovania domén:

1. Transfer domény - touto voľbou budeme všetky technické a administratívne veci súvisiace s doménou riešiť za vás. Základnou podmienkou však je, že ste vlastníkom domény. Ak je vlastníkom domény váš súčasný registrátor, treba si najskôr vysporiadať prevod domény na vás (odkúpiť ju - zmeniť vlastníka).

 

 

2. Iba hosting/presmerovanie - vyberte iba vtedy, ak si chcete objednať iba hosting alebo službu presmerovanie. Takto si môžete DNS záznamy upravovať vy, alebo tým poverte vášho súčasného registrátora. Táto možnosť sa dá použiť v prípade, že vlastníkom vašej domény je váš súčasný registrátor a vy si nechcete komplikovať život prevodom domény na seba. V takom prípade po presunutí webovej stránky bude potrebné požiadať vášho registrátora o zmenu DNS.

 

Celú webovú stránku zálohujte


  1. Pripojte sa na server vášho súčasného poskytovateľa webhostingu pomocou FTP klienta
  2. Všetky súbory a priečinky skopírujte do svojho počítača
  3. Prihláste sa do databázy u vášho doterajšieho poskytovateľa webhostingu - napr. pomocou phpMyAdmin
  4.  Vytvorte zálohu celej databázy (resp. všetkých databáz).

 

Zálohu svojej webovej stránky nahrajte na server Websupportu 


Prihláste sa do WebAdmina a vytvorte FTP konto a databázu.

Pripojte sa cez FTP klienta na náš server a nahrajte zálohu súborov a priečinkov vašej webovej stránky. Ako adresu hostiteľa (host) použite IP adresu nášho servera. Keďže je pri každom klientovi iná (podľa toho, na ktorom serveri sa vaša webová stránka nachádza), použite tú, ktorá je uvedená vo WebAdmine v časti WEB/FTP účty/prihlasovacie údaje (Obr.1 a 2). Obligátne ftp.vašadoména.sk bude k dispozícii až po premigrovaní domény a zmene DNS.

 

Obr. 1: Rôzne webové stránky môžu mať priradené rôzne IP adresy - podľa toho, na ktorom našom serveri sa nachádzajú

 

Obr. 2: Rôzne webové stránky môžu mať priradené rôzne IP adresy - podľa toho, na ktorom našom serveri sa nachádzajú

     

  3. Prihláste sa do databázy a nahrajte zálohu svojich databáz.

 4. Zmeňte nastavenia konfiguračných súborov, tzn. aktualizované prístupové údaje k databáze (meno, heslo, host, názov databázy)

  5. Funkčnosť webovej stránky môžete otestovať na adrese: http://d.websupport.sk/vašadoména.sk 

 

 

Premigrujte emailové kontá


  1. V ľavom menu kliknite na tlačidlo E-maily/Migrátor.
  2. Nastavte pripojenie do schránky, z ktorej chcete e-maily skopírovať - vyplnte mailový server, prihlasovacie meno a heslo. Ak nepoznáte adresu svojho mailového servera (IMAP servera), skúste preštudovať zoznam na webe [mozilla.sk].
  3. Vyberte alebo si vytvorte schránku, kam chcete emaily skopírovať. Po vyplnení týchto údajov a výbere cieľovej emailovej schránky, môžete spustiť migráciu.

 

Ak potrebujete premigrovať veľa účtov naraz:


Ak chcete skopírovať viac emailových schránok, stačí vytvoriť .CSV súbor. Tento súbor však musí obsahovať potrebné údaje v presnom formáte:

1 riadok = 1 schránka

- riadok musí obsahovať údaje v "" oddelené ;

- potrebné údaje: adresa IMAP serveraport (najčastejšie 143 alebo 993), zdrojová emailová adresaheslo k zdrojovému emailu, cieľová schránka napr. schranka@domena.tld, heslo ak cieľová schránka exituje stačí vyplniť len "" inak je potrebné zadať heslo k novej cieľovej schránke

- príklad obsahu .CSV suboru:

"imap.websupport.sk";"993";"zdrojovy@email.sk";" MojeHeslo ";"existuje_cielovy@email.sk";"";

"imap.websupport.sk";"993";"zdrojovy@email.sk";"MojeHeslo";"neexistuje_cielovy@email.sk";"NoveHeslo";

...

Takýto .CSV súbor stačí vybrať a spustiť migráciu.

 

Zmente DNS záznamy


Posledným krokom pri migrácii webovej stránky je úprava DNS záznamov a MX záznamov, aby sa pri zadaní vašej domény otvorila webová stránka na našom serveri, nie na serveri vášho predchádzajúceho poskytovateľa webhostingu. Ak neviete ako na to, radi vám s tým pomôžeme, no musíte nás k tomu oprávniť -  musíme sa stať registrátorom vašej domény.

Zmena DNS záznamov po premigrovaní webovej stránky trvá istý čas (štandardne do 24 hodín), ale novonahratú stránku si môžete odskúšať po úprave súboru hosts.

 

Zrušte konto u starého poskytovateľa služieb


Po premigrovaní webovej stránky nezabudnite informovať webhostingovú spoločnosť, u ktorej ste boli predtým a zrušiť u nej účet.

Pri dodržaní tohto postupu by nemalo dôjsť k žiadnemu výpadku. V prípade, že si nebudete vedieť rady, náš helpdesk tím vám rád pomôže.