1. Báza znalostí
  2. E-mail
  3. Zjednodušená konfigurácia e-mailu pre Outlook

Zjednodušená konfigurácia e-mailu pre Outlook

Všetky e-mailové schránky vytvorené pomocou webhostingu podporujú zjednodušenú konfiguráciu e-mailových aplikácií. Ak ju vaša aplikácia podporuje, stačí zadať e-mailovú adresu spolu s heslom. Ostatné parametre, napr. adresy e-mailových serverov si aplikácia overí z našich serverov automaticky.

Zjednodušená konfigurácia

  1. V nastaveniach vašej e-mailovej aplikácie nájdite možnosť Pridať nový účet. Väčšina aplikácií túto možnosť ponúkne automaticky pri prvom spustení.
  2. Zadajte vašu e-mailovú adresu a na výzvu aplikácie zadajte heslo.
  3. Uložte nastavenia.

Vstavané e-mailové aplikácie na zariadeniach Apple majú obmedzenú podporu iba pre vybraných poskytovateľov, napr. Google a Microsoft. Okrem e-mailovej adresy a hesla je potrebné zadať aj niekoľko ďalších parametrov našich e-mailových serverov. Nájdete ich nižšie.

Ako funguje zjednodušená konfigurácia?

Zjednodušená konfigurácia používa funkcie AutoConfig a Autodiscover. Pre správne fungovanie vyžadujú 2 CNAME DNS záznamy. Predvolene sú aktívne na každom webhostingu:

  1. autoconfig.domena.tld, napríklad: autoconfig.websupport.sk
  2. autodiscover.domena.tld, napríklad: autodiscover.websupport.sk
DNS záznamy potrebné pre správne fungovanie Autoconfig a Autodiscover funkcií

Manuálna konfigurácia

Ak vaša aplikácia nepodporuje zjednodušenú konfiguráciu e-mailových schránok pomocou Autoconfig a Autodiscover DNS záznamov, budete potrebovať aj tieto parametre:

  • Server prichádzajúcej pošty: Server prichádzajúcej pošty môžete nájsť po prihlásení sa do Vášho účtu na https://admin.websupport.sk v sekcií Emaily -> Prihlasovacie údaje.
  • Server odchádzajúcej pošty: Server odchádzajúcej pošty môžete nájsť po prihlásení sa do Vášho účtu na https://admin.websupport.sk v sekcií Emaily -> Prihlasovacie údaje.

Aktualizované 25. júna 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu