Webová konzola – Shell

V prípade, že máte záujem o využívanie pokročilých možností pre správu Vášho webu, odporúčame použiť webovú konzolu. Je takmer úplnou náhradou štandardného linuxového terminálu a je teda vhodná na mnohé bežné úlohy.


  1. Prihláste sa do Webadminu
  2. 2. V sekcii Služby vyhľadajte doménu, pre ktorú chcete zapnúť Shell konzolu a kliknite na ňu
  3. Následne kliknite na WEB z ľavého menu a následne Shell.

Po aktivácii sa môžete prihlásiť priamo vo webovom prehliadači:

Všetky súbory a zmeny, ktoré uložíte vo svojom domovskom priečinku a weboch budú zachované aj pre ďalšie prihlásenia (vrátane histórie príkazov a iných nastavení). Súbory uložené mimo domovského priečinka však nebudú zachované, zmažú sa pri deaktivovaní konzoly.

TIP:

Ak sa budete okrem webového rozhrania prihlasovať aj prostredníctvom SSH, máte možnosť overovania pomocou kľúčov. Svoj verejný kľúč jednoducho pridáte v spodnej časti stránky.

Štandardná verzia konzoly má „životnosť“ 1 hodinu, čo väčšinou postačí na krátke, jednorázové úlohy ako zmazanie priečinka alebo stiahnutie redakčného systému.

Pre pokročilé úlohy ako napríklad Cron joby alebo deploy hooky môžete využiť platenú verziu v cene 1,00 € bez DPH / mesiac. Jej výhody sú tiež:

  • Možnosť využiť 512 MB RAM, oproti 256 MB pri neplatenej verzii
  • Bez automatickej deaktivácie po 1 hodine
  • Častejšie aktualizácie a pridávanie balíkov

Tipy na rôzne využitia konzoly nájdete v článkoch:

Ak máte ku službe akékoľvek pripomienky alebo návrhy (napríklad inštalácia chýbajúcich programov), kontaktujte náš Helpdesk tím.

Aktualizované 25. mája 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu