1. Báza znalostí
  2. E-mail
  3. Základné nastavenia
  4. Základné nastavenia emailov
  1. Báza znalostí
  2. E-mail
  3. Základné nastavenia emailov

Základné nastavenia emailov

Ak u nás využívate emailové schránky môžete vykonať viaceré úpravy vo Webadmine v sekcií Emaily -> Zoznam -> Nastavenia.

Nastavenie bezpečnosti domény

Kontrola odosielateľa voči RBL blacklistu

Kontrola odosielateľa voči RBL blacklistu umožňuje kontrolovať prijaté emaily a server z ktorého emaily boli odoslané či sa server odosielateľa nenachádza na verejnom RBL blackliste. Ak sa server odosielateľa/doména nachádza na verejnom blackliste môže byť email odmietnutý, alebo označený ako SPAM.

Ak takéto emaily potrebujete prijať riešenia sú nasledovné:

1. Správca daného (blacklistovaného) servera požiada patričný blacklist o delistovanie/odstránenie jeho IP adresy zo zoznamu spam serverov

2. Ďalšou možnosťou je vypnúť túto funkciu a budú Vám doručené všetky emaily, aj tie ktoré by mohli byť odmietnuté na základe výskytu na blackliste. Vypnutie však môže viesť k zvýšenému prijímaniu nevyžiadanej pošty.

Kontrola domény odosielateľa – SPF

SPF záznam je TXT záznam, ktorý obsahuje informáciu, ktorý server má oprávnenie odosielať emaily z Vašej domény. Slúži na ochranu voči neoprávnenému odosielaniu v menej Vašej domény z iných server ako je povolené. Ak je táto možnosť zapnutá náš server kontroluje, či má odosielací server oprávnenie odosielať emaily z Vašej domény. Ak je funkcia vypnutá môže sa stať, že sa zvýši množstvo prijatých e-mailov z domén z ktorých odosielateľ nemá autorizáciu odosielať e-maily.

Vytvorenie e-mailov na subdoméne

Pre vytvorenie e-mailov na subdoméne postupujte nasledovne na základe tohto návodu.


Aktualizované 23. januára 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu