1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Uvoľnenie priestoru na hostingu

Uvoľnenie priestoru na hostingu

Uvoľnenie priestoru na hostingu – hostingu zaberajú súbory ktoré sú uložené na FTP (obsah webu), e-maily a databázy. V tomto návode si ukážeme ako jednotlivé položky premazať aby sme uvolnili priestor na hostingu.

Obsah stránky – FTP

Najprv je nutné vytvoriť si FTP konto a prihlásiť sa na FTP pomocou nášho webftp alebo pomocou externého FTP klienta (filezilla, total commander…). Postup je spísaný v tomto návode.

Vo webftp sa následne dostaneme k súborom ktoré chceme vymazať. Vieme si označiť aj viac súborov a zmazať ich naraz, prípadne zmazať celý priečinok v ktorom sa súbory nachádzajú.

E-maily

Pre uvolnenie priestoru na hostingu zmazaním emailov máme 3 možnosti:

  1. zmazanie cez webmail kde sa prihlásime pod konkrétnou emailovou adresou. Vieme si označiť aj viac emailov naraz a napravo hore klikneme na vymazať. Pre uvoľnenie priestoru na hostingu je nutné tieto správy vymazať aj z koša (v ľavom menu – Kôš/Trash),
  2. zmazanie cez poštového klienta (outlook, thunderbird…) kde si tiež vieme označiť viac správ naraz a vymazať ich. Poštu je rovnako nutné zmazať aj z koša,
  3. vymazanie celej emailovej schránky cez webadmin v menu služby – doména – v ľavom menu E-maily a napravo pri konkrétnej emailovej schránke klikneme na 3 bodky – vymazať. Týmto sa zmaže aj celý obsah danej schránky.

Databázy

Nepotrebné databázy vieme zmazať vo webadmine v menu služby – doména – ľavé menu Databázy a napravo pri konkrétnej databáze klikneme na 3 bodky – vymazať.

V prípade že už nemáte čo zmazať pre uvoľnenie priestoru na hostingu, je možné si navýšit kapacitu hostingu podľa tohto návodu.

Aktualizované 28. marca 2022

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu