Migrácia webu v CMS Joomla

Migrácia web stránky v CMS Joomla spočíva v presunutí súborov, presunutí databáz a v aktualizácii konfiguračného súboru.

Celú web stránku zálohujte

Najskôr sa pomocou FTP klienta pripojte na server a všetky súbory a priečinky skopírujte do svojho počítača. Následne pomocou phpMyAdmin aplikácie sa prihláste do databázy a vytvorte zálohu celej databázy (resp. všetkých databáz).

Zálohu svojej web stránky nahrajte na server WebSupportu

Prihláste sa do Webadminu a vytvorte si FTP konto a databázu v patričných záložkách tohto systému. Pomocou FTP klienta sa pripojte na náš server a nahrajte zálohu súborov a priečinkov svojej web stránky.

Poznámka: Ak web presúvate bezprostredne po objednávke, keď ešte nie sú zmenené DNS záznamy, namiesto tradičného ftp.vašadoména.sk použite IP adresu nášho servera. Tá sa vám zobrazí vo WebAdmine v nastavení vašej domény v sekcii WEB/FTP účty/Prihlasovacie údaje (195.210.29.YXZ alebo 37.9.168.XYZ).

Následne sa prihláste do databázy (adresu phpMyAdmin-a nájdete vo WebAdmine v sekcii Databázy) a nahrajte zálohu svojich databáz. Funkčnosť webu môžete otestovať na adrese http://d.wbsprt.com/vašadoména.sk.

Aktualizujte konfiguračné údaje

Otvorte súbor configuration.php a aktualizujte prístupové údaje k databáze:

 public $host = 'dbXY.websupport.sk';
 public $user = 'meno';
 public $password = 'heslo';
 public $db = 'názov vašej databázy';


Za premennú $host môžete taktiež dosadiť namiesto dbXY.websupport.sk localhost, localhost:PORT, localhost:/tmp-mysqlXY.sock alebo mysqlXY.websupport.sk:PORT. Za XY dosadíte patričnú verziu MySQL a za „:“ port priradený k nej, kde tieto informácie najdete vo WebAdmine, taktiež v sekcií Databázy.

Ak máte na webovej stránke aktivovanú FTP vrstvu, aktualizujte prístupové údaje na ftp:

public $ftp_host = ‚ftp.vašadoména.sk‘;
public $ftp_user = ‚meno‘;
public $ftp_pass = ‚heslo‘; 


Do tretice aktualizujte absolútne cesty k adresárom s dočasnými súbormi:
public $log_path = ‚absolútna-cesta/logs‘;
public $tmp_path = ‚absolútna-cesta/tmp‘;
 

Na zistenie absolútnej cesty môžete použiť funkciu getcwd():
<?php echo $p = getcwd(); ?>

Stačí ju vložiť do nového súboru nazvaného napr. info.php, nahrať ho do adresára s Joomlou a následne volať cez prehliadač (www.vašadoména.sk/info.php).

Aktualizované 5. mája 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu