Inštalácia Joomly

Obsah článku

Náš WebAdmin umožňuje nainštalovať populárny redakčný systém Joomla aj úplným laikom. Dokonca nemusíte ani vedieť, čo to databáza alebo FTP je.


Celá akcia trvá rádovo niekoľko sekúnd a po jej dokončení príde užívateľov e-mail s prihlasovacími údajmi do administračného rozhrania.

Postup

  1. Prihláste sa do Webadminu.
  2. V sekcii Služby vyhľadajte vašu doménu a kliknite na ňu.
  3. Kliknite na spravovat FTP.
  4. V ľavom menu kliknite na tlačidlo WEB a v rámci nej si vyberte sekciu CMS – redakčné systémy.
  5. Kliknite na záložku Joomla, na tlačidlo Nainštalovať.
  6. Pre inštaláciu Joomli do koreňového adresára vyplňte údaje podľa nasledujúceho vzoru.

V našom prípade je použitá doména qawaq.sk. Vy si tento názov nahradíte vlastným doménovým menom a ako kontaktný email zadávate Vašu emailovú adresu. Joomla bude dostupný na hlavnej stránke, teda www.vašadoména.sk. Pokiaľ sa vám hneď na doméne nezobrazí výsledok, bude možné otestovať úspešnosť inštalácie na testovacom linku, ktorý je v tvare  http://d.wbsprt.com/vašadoména.sk/ kde namiesto vašadoména.sk zadávate meno vašej domény.

Ak chcete inštalovať Joomlu do subdomény, zadajte názov subdomény do poľa Adresa podľa priloženého obrázku. Meno subdomény samozrejme nemusí byť „subdoména“ ako je uvedené na našom ilustračnom obrázku, odporúčame však použiť meno subdomény bez diakritiky.

Joomla bude dostupná na subdoméne subdoména.vašadoména.sk. Subdoména bude automaticky vytvorená ako súčasť inštalácie. Na FTP ju nájdete v adresári /sub/subdoména. 

Výsledok inštalácie bude možné otestovať na testovacom linku http://d.wbsprt.com/subdoména.vašadoména.sk/ Aj v tomto prípade nahrádzate modelové názvy „subdoména“ a „vašadoména.sk“ ako aj ilustračnú emailovú adresu Vašími vlastnými hodnotami.

Kliknite na tlačidlo Nainštalovať.

Tip: Po úspešnej inštalácii Vám na email príde potvrdenie inštalácie. Následne je možné sa v priebehu niekoľkých minút prihlásiť do administráciie.

Aktualizované 5. mája 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu