1. Báza znalostí
  2. E-mail
  3. Biznis Mail
  4. Biznis Mail – základné nastavenia

Biznis Mail – základné nastavenia

V tomto článku si predstavíme základné nastavenia služby Biznis Mail. Dozviete sa ako v službe Biznis mail spravovať poštu, kalendár, ako si upraviť nastavenia predvolených priečinkov, aby korešpondovali napríklad s Vašim emailovým klientom, alebo kde nastaviť podpis Vašich e-mailov.

Pošta

Prehľad pošty nájdete v ľavom menu po kliknutí na ikonu obálky. Ide o hlavný priečinok, ktorý je predvolene zobrazený po prihlásení sa do schránky

Základný prehľad

Po kliknutí na ikonu obálky vidíme prehľad priečinkov v schránke, vrátane Prijatej pošty, Odoslanej pošty, Rozpísané správy, Kôš a prípadne manuálne vytvorené priečinky.

Možnosť Pridať priečinok nájdete v spodnej časti v prehľade priečinkov.

Nový e-mail môžete vytvoriť po kliknutí na tlačidlo Nový v hornom panely vľavo (ikona papiera s perom)

Základné rozloženie náhľadu prichádzajúcej pošty je nasledujúce (viď priložený obrázok), prípadne je možné toto rozloženie upraviť podľa osobných preferencií

Prijatá pošta

Kalendár

Prístup do Kalendára nájdete v ľavom menu pod ikonou Kalendára.

V sekcií Kalendáre je možné vytvoriť v prípade potreby viacero samostatných kalendárov pomocou tlačidla Pridať priečinok/Pridať kalendár. Tieto kalendáre budú úplne samostatné a môžu mať svoje vlastné udalosti, prípadne môžu byť zdieľané medzi viacerými účtami a používateľmi, ktorí do nich môžu vkladať vlastné udalosti.

Novú udalosť môžete vytvoriť kliknutím na tlačidlo Vytvoriť udalosť, ktoré sa nachádza vpravo hore, alebo kliknutím na voľný časový slov v kalendári. Pri vytvorení novej udalosti máte možnosť nastavenia času, upozornenia a pridania ďalších hostí – môže ísť aj o externé emailové adresy).

kalendár

Adresár kontaktov

Adresár kontaktov nájdete v ľavom menu pod ikonou siluety.

Po kliknutí na ikonu kontaktov máte možnosť vytvárať kontakty, skupiny kontaktov a ukladať k ním požadované informácie ako e.mailovú adresu, telefónne číslo, poznámky, prílohe a mnoho ďalších vecí (viď. priložený obrázok).

Kontakty

Služba Biznis Mail ponúka možnosť vytvorenia Distribučného zoznamu pomocou tlačidla + Nový – ktoré sa nachádza v hornom menu vľavo. Distribučný zoznam slúži na vytvorenie pravidelného zoznamu príjemcov – napríklad kolegovia v tíme, zákazníci, zamestnanci a podobne, ktorým chcete zasielať hromadnú poštu.

Nastavenie predvolených priečinkov

Možnosť meniť predvolené priečinkov, ktoré si následne môžu poštoví klientí prevziať pomocou XLIST nájdete v sekcií Nastavenia -> Všeobecné -> Predvolené priečinky

Predvolené priečinky

Nastavenie podpisu

Podpis, ktorý sa bude automaticky, alebo manuálne vkladať do novo vytvoreného e-mailu je možné nastaviť v sekcií Nastavenia -> Pošta -> Podpis. V týchto nastaveniach môžete v prípade potreby vytvoriť viacero podpisov. Podpis sa štandardne vytvára vo formáte HTML.

Pokiaľ chcete do podpisu pridať Vaše logo, alebo obrázok je potrebné, aby bol daný obrázok verejne dostupný na internete. Použiť môžete napríklad nejakú bezplatnú službu na hostovanie obrázkov a následne vložíte zdrojový cestu k obrázku do pola URL.

Ak máte vytvorených viacero podpisov na výber konkrétneho podpisu môžete použiť ikonu ceruzky priamo pri vytváraní nového e-mailu.

Výber podpisu

Zmena formátu e-mailu HTML/Text

Zmenu u všetkých novo vytvorených e-mailov môžete vykonať v sekcií Nastavenia -> Pošta -> Písanie e-mailov -> Formát správy.

Výber HTML/Text formátu

Pokiaľ si želáte zmeniť formát písania e-mailu iba pri konkrétnej správe je možné to vykonať po kliknutí na ozubené koliesko pri vytváraní správy -> Mód editora.

Mód Editora
Aktualizované 20. júna 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu