1. Báza znalostí
  2. E-mail
  3. Biznis Mail
  4. Biznis Mail – Súbory a Dokumenty

Biznis Mail – Súbory a Dokumenty

Biznis Mail vie pracovať s niekoľkými typmi dokumentov ako napríklad Word, Excel, Powerpoint, alebo PDF, ktoré viete priamo vytvoriť, alebo ich po nahraní upravovať.

Modul Súbory a Dokumenty je dostupný iba v balíčku Premium

Možnosť práce s dokumentami nájdete po prihlásení sa cez webmail (link) a kliknutí na ikonu priečinku s písmenom W v ľavom menu.

Dokumenty

Nahrávanie súborov

V sekcií Súbory a Dokumenty máte možnosť pomocou tlačidla Nahrať akékoľvek dokumenty do Vášho úložiska. V prípade ak nahráte dokumenty vo formáte Word, Excel, Powerpoint, alebo prípadné iné alternatívy podobných súborov bude k dispozícií možnosť aj ich priamej editácie.

Vytváranie a editácia dokumentov

V prípade, ak je nahraný dokumentový súbor vo formáte Word, Excel, Powerpoint, prípadne iné alternatívy, alebo je príslušný dokument vytvorený priamo pomocou tlačidla + Nový, alebo pomocou horného Menu nad zoznamom nahraných dokumentov je k dispozícií možnosť tieto dokumenty aj priamo upravovať.

Nahranie/Vytvorenie dokumentov

V prípade potreby vytvorenia PowerPoint prezentácie kliknite prosím na ikonu +Nový -> Pod stĺpcom Dokumenty PowerPoint prezentácia, alebo môžete využiť rýchly prístup v hornom menu nad zoznamom dokumentov.

Webová stránka Vás následne vyzve na pomenovanie súboru a prípadne vybratie priečinku do ktorého sa má prezentácia uložiť. Po vytvorení súboru budete automaticky presmerovaný do editora prezentácie pomocou ktorého môžete vytvoriť prezentáciu podľa predstáv.

Prezentácia

Pri vytváraní Dokumentov (Word) a Tabuliek (Excel) je postup rovnaký.

Zmazanie a obnovenie zmazaných súborov

Zmazanie súboru

Ak uložený súbor už nepotrebujete, alebo potrebujete si znížiť využitie priestoru schránku stačí na daný súbor kliknúť pravým tlačidlom myši -> Zmazať. Druhý spôsob je kliknúť na daný súbor a následne v hornom menu kliknúť na tlačidlo Odstrániť.

Zmazané súbory sú presunuté do priečinka Kôš v ľavom menu -> Obnovené položky

Obnovenie zmazaného súboru a permanentné vymazanie súboru

Ak ste súbor vymazali omylom, alebo sa k nemu potrebujete vrátiť môžete ho obnoviť po kliknutí na ikonu Koša v ľavom menu -> Obnovené položky – > Kliknete na súbor ktorý si želáte obnoviť a následne v hornóm menu kliknite na Tlačidlo Obnoviť.

Súbor bude následne automaticky presunutý späť do priečinka z ktorého bol vymazaný.

Ak si želáte permanentne vymazať daný súbor stačí naň kliknúť a v hornom menu kliknúť na tlačidlo Odstrániť.

Ak si želáte vymazať všetky súbory z koša kliknite, prosím v hornom menu na tlačilo vyprázdniť.

Permanentne zmazané súbory z koša následne už nebude možné obnoviť

Kôš
Aktualizované 20. júna 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu