500 Internal Server Error

Pri tejto chybe sa jedná sa o veľmi všeobecnú hlášku , hlásiacu že na samotnej webovej stránke došlo k neznámej chybe, avšak náš server nevie určiť, o aký presný problém sa jedná. Nejde však o chybu serveru, či výpadok. Jedná sa totiž o problém so stránkou, nemusíte sa však báť. Ako situáciu riešiť si popíšeme nižšie.


Ako sme uviedli vyššie, chyba 500 je chybou na strane samotnej stránky, čo znamená, že problém nie je spôsobnený nami, vaším počítačom alebo internetovým pripojením. Dokonca nie je potrebné, aby na webe boli vykonávané akékoľvek zmeny k prejaveniu tejto chyby.

Ste správcom webu?

Ak vidíte túto chybu a neviete si poradiť ani ako administrátor, prezrite si tzv. error log stránky, kde môže byť často konkrétne uvedené o akú chybu sa jedná. S najväčšou pravdepodobnosťou však pôjde o neúspešnú aktualizáciu redakčného systému, chybu v súbore .htaccess, chybu v oprávneniach súborov alebo priečinkov, v najhoršom prípade pôjde o napadnutie webu.

Riešením v tomto prípade býva obnova lokálnej alebo serverovej zálohy stránky (dostupná po dobu 14 dní, vykonávame ju za vás). Samozrejme, je možné obnovovať konkrétne súbory. Ďalšou možnosťou je manuálna oprava webu.

Ste návštevníkom alebo vlastníkom stránky?

Vyskúšajte opätovné načítanie stránky. Môžete tak urobiť kliknutím na tlačidlo obnovenia, stlačením klávesu F5 alebo Ctrl + R, prípadne opätovným vpísaním URL adresy do adresného riadku.
Aj keď je chyba 500 problémom na webovom serveri, problém môže byť len dočasný. Opätovné načítanie stránky býva často úspešné. Ak by to nepomohlo, kontaktujte správcu webu.

Aktualizované 25. januára 2019

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu