Chyba 466

Táto chyba je spôsobená tým, že request (požiadavku), ktorý ste poslali bol naším interným firewallom vyhodnotený ako problematický. V prípade, ak sa Vám zobrazí táto chyba, kontaktujte našu podporu, ktorá Vám poskytne ďalšie informácie ako postupovať.


V prípade, ak posielate požiadavky na stránky, ktoré su hostované u nás a dostanete response 466, tak to znamená, že náš firewall vyhodnotil HTTP request ako problematický a zablokoval ho. Tento firewall slúži predovšetkým na to, aby chránil Váš web pred rôznymi typmi útokov. Štandardným príkladom requestu, ktorý je takto blokovaný sú pokusy sa autentifikovať do wordpressu brute-force útokom (napr. cez xmlrpc API).

Chyba 466 je okrem iného zaujímavá aj tým, že číslo odpovede je špecifické pre našu infraštruktúru. T.j. HTTP Response 466 od webstránky, ktora nie je na našich serveroch bude najskôr znamenať niečo úplne iné ako u nás.


Samozrejme sa môže stať, že náš firewall zablokuje aj legitímny request. V takýchto prípadoch bol request zablokovaný preto, lebo je vedený v externej databáze, ktorú používame na vytváranie pravidiel pre náš firewall. V takýchto prípadoch je riešením buď nejakým spôsobom daný request na Vašej strane prepísať tak, aby dosiahol čo potrebujete alebo kontaktovať našu podporu, kde sa pokúsime nájst najvhodnejšie riešenie.

Aktualizované 19. augusta 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu