fbpx

Správa oprávnení užívateľov

Pokiaľ chcete poskytnúť možnosť administrácie vašich sužieb inému účtu vo WebSupport-e, môžete ich vytvoriť cez WebAdmin rozhranie. Zabezpečíte tak to, že ostanete vlastníkom služby a hlavným administrátorom, pričom druhá strana bude mať možnosť vykonávať zmeny vo vami vopred vybranými parametrami.


Pridať oprávnenia služby

  1. Prihláste sa do Webadminu
  2. V hornom hlavnom menu kliknite na vaše Užívateľské meno

V menu kliknite na položku Oprávnenia služieb. Pre udelenie nových oprávnení kliknite na modré tlačidlo v pravo hore Udeliť oprávnenie.

V tejto sekcií zároveň vidíte oprávnenia, ktoré už boli poskytnuté – Vytvorené mnou, prípadne oprávnenia, ktoré Vám poskytli iný používatelia – Cielené na mňa. Z tejto sekcie ich môžete upravovať, prípadne aj úplne zmazať.

Výber služieb pre oprávnenia

V tejto časti môžete vybrať spomedzi svojich služieb tie, ku ktorým bude mať zvolený používateľ prístup. Pri každej službe môžete navyše určiť, pre ktoré časti (ako napríklad e-maily, databázy, FTP či DNS záznamy) bude dané oprávnenie platiť.

Po úspešnom udelení oprávneni sa vám služba zobrazí v zozname na konci návodu, kde okrem informácii o užívateľovi a rozsahu oprávneni nájdete aj tlačidlá pre úpravu a zrušenie všetkých opravneni pre konkrétneho uživatela a konkrétnu službu.

Zvoľte používateľa

V tomto kroku vyberte používateľa, ktorému chcete umožniť spravovať vaše služby. V prípade, že ešte neexistuje, môžete mu vytvoriť nový účet. Cieľový používateľ síce bude mať prístup k vašim službám a umožníte mu spravovať jej časti (emaily, databázy, FTP – ďalšie detaily nastavíte v druhom kroku), no vlastníkom služby ostanete stále vy.

Hotovo! Oprávnenia služieb pre užívateľa sú nastavené.

Upraviť a zmazať oprávnenia služby

V sekcií Oprávnenia služieb máte v sekcií „Vytvorené mnou“ možnosť sledovať vami vytvorené oprávnenia. Kliknutím na Upraviť máte možnosť vybrať, ktoré aspekty služby budú môcť byť administrované.

Zmazanie prebieha kliknutím na tri zvislé bodky v poslednej bunke tabuľky a kliknutím na Zmazať.

Aktualizované 5. mája 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Št 8:00-22:00, Pia - Ne 8:00-19:00
Kontaktovať podporu