fbpx

Ktorý SSL potrebujem?

Návod vhodný pre začiatočníkov

Niektoré webové stránky alebo konfigurácie serverov vyžadujú špecifický typ SSL. Pred zakúpením certifikátu SSL existuje niekoľko faktorov, ktoré musíte zvážiť, vrátane toho, ako máte stránku, koľko domén chcete zabezpečiť a či chcete SSL nainštalovať sami.


Ak ide o osobnú stránku, odporúčame skôr Let’s Encrypt certifikát, ktorý je zdarma pre všetky hostingy u nás. Ak ide o firemnú stránku, e-shop alebo stránku s registráciou, odporúčame štandardný SSL certifikát. V prípade viacerých subdomén Wildcard. Potom už je to len o rozhodnutí, či je pre Vás ten pravý EV certifikát.

Obyčajný SSL certifikát

Rozdiel medzi EV certifikátom a obyčajným SSL je v tom, že obyčajný SSL neposkytuje žiadne uistenie o tom, že za stránkou a certifikátom stojí existujúca firma. Adresa v prehliadači je rovnaká ako pri drvivej väčšine stránok – poskytuje iba informáciu o zabezpečení pripojenia. Nakoľko pri vydávaní neprebieha žiadne overovanie, cena je veľmi nízka, to však aj získaná dôveryhodnosť od návštevníka.

Čo sa týka bezpečnosti, oba certifikáty poskytujú rovnakú úroveň šifrovania. Rozdiel je v dôveryhodnosti, ktorú EV certifikát vzbudzuje. Vďaka jeho dôslednému procesu overovania totožnosti ako jediný prináša zelené pole s adresou v prehliadači. To sa aj vo výskumoch ukázalo ako zvyšovač konverzií a nákupov.

Tento certifikát môže byť vydaný pre 1 doménu (pre www verziu a non-www verziu).

Zakúpiť štandardný SSL »

WildcarD

Jedná sa o univerzálny typ SSL certifikátu, ktorý umožňuje zabezpečiť všetky subdomény pod jednou hlavnou doménou.  Ak teda potrebujete certifikát aj pre všetky subdomény (domény 3. rádu), potrebujete Wildcard certifikát.

Zakúpiť Wildcard SSL »

Bezplatný SSL certifikát

Let’s Encrypt

Let’s Encrypt certifikáty sú základné, bezplatné SSL certifikáty, určené na jednoduché zabezpečenie webu a jeho prevádzku na HTTPS adrese. SSL certifikáty Let’s Encrypt je možné vytvárať, inštalovať priamo cez webové rozhranie WebAdminu. Dostupné sú pre všetky naše zdieľané hostingy. Úspešné vydanie a predĺženie certifikátu vyžaduje našich serveroch hosting pre zadanú adresu a A záznam tej adresy musí smerovať na naše servery.

Aktivovať Let’s Encrypt »

EV SSL certifikát– Predaj bol ukončený

Dôveryhodnosť je v dobe množiacich sa podvodov jednou z najcennejších komodít na internete. EV SSL certifikáty vďaka pokročilému procesu overovania totožnosti prinášajú jednoduchý spôsob, ako uistiť návštevníkov Vášho webu alebo eshopu.  Weby zabezpečené EV SSL certifikátom sú označené zeleným zámkom a používatelia tak vedia, že ich údaje sú v bezpečí.

Aktualizované 6. marca 2020

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať: