Ktorý SSL potrebujem?

Niektoré webové stránky alebo konfigurácie serverov vyžadujú špecifický typ SSL. Pred zakúpením certifikátu SSL existuje niekoľko faktorov, ktoré musíte zvážiť, vrátane toho, ako máte stránku, koľko domén chcete zabezpečiť a či chcete SSL nainštalovať sami.


Ak ide o osobnú stránku, odporúčame skôr Let’s Encrypt certifikát, ktorý je zdarma pre všetky hostingy u nás. Ak ide o firemnú stránku, e-shop alebo stránku s registráciou, odporúčame štandardný SSL certifikát. V prípade viacerých subdomén Wildcard.

Obyčajný SSL certifikát

Rozdiel medzi EV certifikátom a obyčajným SSL je v tom, že obyčajný SSL neposkytuje žiadne uistenie o tom, že za stránkou a certifikátom stojí existujúca firma. Adresa v prehliadači je rovnaká ako pri drvivej väčšine stránok – poskytuje iba informáciu o zabezpečení pripojenia. Nakoľko pri vydávaní neprebieha žiadne overovanie, cena je veľmi nízka, to však aj získaná dôveryhodnosť od návštevníka.

Čo sa týka bezpečnosti, oba certifikáty poskytujú rovnakú úroveň šifrovania. Rozdiel je v dôveryhodnosti, ktorú EV certifikát vzbudzuje. To sa aj vo výskumoch ukázalo ako zvyšovač konverzií a nákupov.

Tento certifikát môže byť vydaný pre 1 doménu (pre www verziu a non-www verziu).

Zakúpiť SSL certifikát »

Wildcard

Jedná sa o univerzálny typ SSL certifikátu, ktorý umožňuje zabezpečiť všetky subdomény pod jednou hlavnou doménou.  Ak teda potrebujete certifikát aj pre všetky subdomény (domény 3. rádu), potrebujete Wildcard certifikát.

Zakúpiť SSL certifikát »

Bezplatný SSL certifikát

Let’s Encrypt

Let’s Encrypt certifikáty sú základné, bezplatné SSL certifikáty, určené na jednoduché zabezpečenie webu a jeho prevádzku na HTTPS adrese. SSL certifikáty Let’s Encrypt je možné vytvárať, inštalovať priamo cez webové rozhranie Webadminu. Dostupné sú pre všetky naše zdieľané hostingy. Úspešné vydanie a predĺženie certifikátu vyžaduje našich serveroch hosting pre zadanú adresu a A záznam tej adresy musí smerovať na naše servery.

Aktivovať Let’s Encrypt »
Aktualizované 30. januára 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu