Základné nastavenia e-shopu

Pre úspešné zverejnenie obchodu na vašej stránke je potrebné vykonať prvotné nastavenia. Do nastavení e-shopu sa dostanete kliknutím v editore vľavo na menu a následne na „Obchod“. Ihneď po otvorení sekcie obchod je zobrazená základná navigácia pre nastavenie obchodu, kde môžete pridať spôsob platby, možnosť dopravy, základné informácie či pridať produkt. Bez týchto nastavení obchod nie je možné publikovať. V prípade, že aspoň jeden bod nie je splnený, obchod nebude možné dať do stavu „online“.


Základné nastavenia

K základným nastaveniam sa dostanete cez menu vľavo -> Nastavenia -> Základné nastavenia. V tejto časti je možné nastaviť meno vašej spoločnosti, emailovú adresu, adresu sídla. Akonáhle vyplníte všetky údaje a uložíte, bod z obrázku vyššie bude automaticky splnený.

Rovnakým spôsobom nastavíte spôsob platby, prepravy, a tak isto môžete pridať produkty.

Poradie produktov a inventár

Tieto nastavenia sú voliteľné a je možné v nich upraviť spôsob prezentácie vašich produktov zákazníkom. Dostanete sa k nim rovnako cez menu vľavo -> Nastavenia -> Základné nastavenia. Editor aktuálne poskytuje tieto možnosti usporiadania produktov:

  • Najnovšie produkty (predvolené)
  • Podľa názvu: od A po Z
  • Podľa názvu: od Z po A
  • Podľa ceny: od najnižšej
  • Podľa ceny: od najvyššej

Upozornenie o nízkej zásobe súvisí s nastavením inventára a so sledovaním zásob produktov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Vlastný SKU (skladová jednotka) povoľuje nastaviť kód produktu, ktorý sa bude zobrazovať v zozname objednávok. Bez tohto nastavenia sa SKU kód nastavuje automaticky, napríklad: 22824-115853-4263090. Kód sa zákazníkom nezobrazuje, je viditeľný len v detailoch objednávky a dá sa použiť napríklad ako náhrada artiklu alebo čiarového kódu.

Aktualizované 29. marca 2022

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu