Obnova FTP dát

Stratili ste dôležité dáta na FTP, bol váš web napadnutý, prípadne ste vykonali nežiadúcu zmenu v súbore? Nič nie je stratené. Raz denne totiž vytvárame zálohu dát na Vašom hostingu. Sú dostupné 14 dní a následne sú prepísané novšou zálohou.


Tieto zálohy môžete využiť pre obnovenie konkrétneho súboru alebo adresára so všetkými podadresármi a súbormi v ňom. Obnovený súbor/adresár bude presne v rovnakom stave ako bol v čase vytvárania zálohy. 

Pre zadanie obnovy:

1. Prihláste sa do Webadminu
2. V sekcii Služby vyhľadajte vašu doménu a kliknite na ňu
3. V ľavom menu pokračujte do sekcie WEB a následne Obnova zo zálohy a kliknite na tlačítko Zadať novú obnovu

[Služby > Doména > Web > Obnova zo zálohy > Zadať novú obnovu]
Hláška Neexistuje žiadny záznam o zadanej obnove.

Ak vidíte túto hlášku, tá hovorí o tom, že ste ešte nezadali žiadnu obnovu, nehovorí o tom, ze na webe nie sú zálohy. Obnovu spustite cez „Zadať novú obnovu“!

Obnova súboru

Vyberte možnosť súbor, vyberte dátum z ktorého si prajete súbor obnoviť a pomocou tlačidla prechádzať si vyberte súbor, ktorý potrebujete obnoviť. Pre spustenie obnovy stačí kliknúť na Spustiť obnovu.

Obnova adresáru

Vyberte možnosť  „Adresár“dátum z ktorého si prajete súbor obnoviť. Následne je potrebné si vybrať Zdrojový adresár, adresár zo zálohy, ktorý si prajete obnoviť a cieľový adresár, adresár na Vašom FTP do ktorého si prajete zálohu obnoviť. Ak chcete obnoviť hlavnú stránku, je to adresár WEB (napríklad: domena.sk/web). Pre spustenie obnovy stačí kliknúť na Spustiť obnovu. 

Informácia

Všetky obnovy zo záloh, ktoré ste pod doménou spustili, nájdete v zozname spustených obnov. V zozname viete sledovať aj stav spustených obnov. Ak je pri obnove zelená fajka, obnova bola úspešne dokončená.

Máte nefunkčný web?

Obnovením FTP dát nie sú obnovené zmeny vykonané v databáze. Je to tak bežné pri rôznych redakčných systémoch. Uistite sa, že zo zálohy obnovíte aj databázu.

Aktualizované 13. marca 2023

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu