1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Mazanie dát (prekročenie kapacity hostingu)

Mazanie dát (prekročenie kapacity hostingu)

Priestor hostingu zaberajú súbory ktoré sú uložené na FTP (obsah webu), e-maily a databázy. V tomto návode si ukážeme ako jednotlivé položky premazať aby uvolnili priestor na hostingu.

Obsah stránky – FTP

Najprv je nutné vytvoriť si FTP konto a prihlásiť sa na FTP pomocou nášho webftp alebo pomocou externého FTP klienta (filezilla, total commander…). Postup je spísaný v tomto návode.

Vo webftp sa následne dostaneme k súborom ktoré chceme vymazať. Vieme si označiť aj viac súborov a zmazať ich naraz, prípadne zmazať celý priečinok v ktorom sa súbory nachádzajú.

E-maily

Pre uvolnenie priestoru na hostingu zmazaním emailov máme 3 možnosti:

  1. zmazanie cez webmail kde sa prihlásime pod konkrétnou emailovou adresou. Vieme si označiť aj viac emailov naraz a napravo hore klikneme na vymazať. Pre uvoľnenie priestoru na hostingu je nutné tieto správy vymazať aj z koša (v ľavom menu – Kôš/Trash),
  2. zmazanie cez poštového klienta (outlook, thunderbird…) kde si tiež vieme označiť viac správ naraz a vymazať ich. Poštu je rovnako nutné zmazať aj z koša,
  3. vymazanie celej emailovej schránky cez webadmin v menu služby – doména – v ľavom menu E-maily a napravo pri konkrétnej emailovej schránke klikneme na 3 bodky – vymazať. Týmto sa zmaže aj celý obsah danej schránky.

Databázy

Nepotrebné databázy vieme zmazať vo webadmine v menu služby – doména – ľavé menu Databázy a napravo pri konkrétnej databáze klikneme na 3 bodky – vymazať.

Aktualizované 10. septembra 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu