1. Báza znalostí
  2. Hosting a web
  3. Databázy
  4. Ukončenie podpory zastaraných SQL databáz

Ukončenie podpory zastaraných SQL databáz

V roku 2020 bude na hostingu ukončená podpora viacerých zastaraných verzií SQL databáz. Nižšie nájdete informácie, ktoré vám pomôžu pripraviť sa na aktualizáciu a zabezpečiť kompatibilitu webových stránok s novšou verziou.

Plán aktualizácie

Verzia databázDátum aktualizácieAktualizované na
MySQL 5.0od 24.8.2020MySQL 5.7
MySQL 5.1od 22.9.2020MySQL 5.7
MariaDB 5.5Q4 2020MariaDB 10.3
PostgreSQL 9Q4 2020PostgreSQL 10
Plán aktualizácie jednotlivých SQL verzií. Konkrétny dátum pre vaše databázy pošleme e-mailom.

Aktualizácia prebehne automaticky a bez zmeny prístupových údajov databázy. Zmena nastavení aplikácie/webu tak nebude potrebná.

Manuálna aktualizácia

Ak preferujete väčšiu kontrolu, manuálna aktualizácia SQL databáz je dostupná ihneď. Stačí postupovať podľa návodu: Migrácia/upgrade MySQL databáz.

Manuálna migrácia prenesie vašu databázu na celkom iný server – prístupové údaje sa kompletne zmenia. Je tak potrebné aktualizovať nastavenia aplikácie/webu a zadať nový hostname, port, názov databázy, používateľské meno a heslo.

Kompatibilita webov a zmeny

Ak používate moderný redakčný systém, napr. WordPress, váš web by mal s novšími verziami SQL databáz fungovať bez problémov. Všetky najpoužívanejšie redakčné systémy sú týmito verziami kompatibilné – stačí používať ich najnovšie verzie. Spolu s aktuálnymi verziami pluginov a tém.

Oficiálna dokumentácia zmien

Pokiaľ používate web/aplikáciu na mieru, môže sa vám hodiť oficiálna dokumentácia a popis zmien medzi jednotlivými verziami

Aktualizované 8. septembra 2020

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu