Affiliate program (zastarané)

Tento návod obsahuje zastarané informácie. Affiliate program bol inovovaný.

Základné informácie

Provízny program je jeden z nástrojov partnerskej spolupráce, pri ktorej môžete zarábať. Princíp systému je nasledovný:

 1. Umiestnite banner WebSupportu alebo textový odkaz na vašu web stránku.
 2. Návštevník klikne na banner či odkaz.
 3. Systém zaznamená jeho IP adresu*.
 4. Návštevník si zakúpi službu, ktorá je súčasťou kampane.
 5. Na váš účet sa pripíše provízia.

*Cookies návštevníka sa uchovávajú na 14 dní. Ak by návštevník potom počas tejto doby klikol na banner na inej ako vašej stránke, provízia bude stále patriť vám. 

Za čo získate provízie?

Provízie získate za tie služby, ktoré sú zahrnuté v kampaniach. Momentálne je v Províznom programe 6 kampaní:

 1. Hosting 15 % – umiestnite si banner na stránku a získajte 15 % províziu z každej zaplatenej objednávky za The Hosting alebo WordPress The Hosting, ktorá bude zrealizovaná prostredníctvom banneru.
 2. Virtual server 7 % – umiestnite si banner na stránku a získajte 7 % províziu z každej zaplatenej objednávky Virtuálneho servera, ktorá bude zrealizovaná prostredníctvom banneru.
 3. Vlastná webstránka 10 % – umiestnite si banner na stránku a získajte 10 % províziu z každej zaplatenej objednávky Vlastná webstránka, ktorá bude zrealizovaná prostredníctvom banneru.
 4. Biznis hosting 5 % – umiestnite si banner na stránku a získajte 5 % províziu z každej zaplatenej objednávky Biznis hosting, ktorá bude zrealizovaná prostredníctvom banneru.
 5. SSL certifikát 10 % – umiestnite si banner na stránku a získajte 10 % províziu z každej zaplatenej objednávky za Virtuálny server,ktorá bude zrealizovaná prostredníctvom banneru.
 6. .eu doména 20 % – umiestnite si banner na stránku a získajte 20 % províziu z každej zaplatenej objednávky .eu doményV, ktorá bude zrealizovaná prostredníctvom banneru.

V každej kampani sú odlišné bannery s odlišnými kódmi, čím je zabezpečené správne započítanie provízie.

Koľko dostanete ?

Provízie sa započítavajú vždy zo sumy bez DPH. Provízia závisí od kampane, nie od použitého bannera. Samotná výška provízie je určená sumou, ktorú zákazník zaplatil. Pri prvej platbe dostanete napr. 15 % v kampani Hosting, pri kampani Virtual Server 7% províziu, pri kampani Vlastná webstránka 10 % a pod. 

Príklady:

 • Kampaň Hosting 15 %: návštevník si vďaka banneru na vašej stránke zakúpi The Hosting pre jednu stránku v hodnote 2,49 € mesačne. Rozhodne sa, že zaplatí rovno za celý rok. Zaplatí tak 2,49 € × 12 = 29,88 € . Provízia bude teda 29,88 € × 0,15 = 4,48 € . Ak by sa návštevník rozhodol pre polročnú platbu, tak provízia bude (2,49 € × 6) × 0,15 = 2,24 €. Keď si bude chcieť službu predĺžiť na ďalší polrok, stále vám bude započítaná provízia vo výške (2,49 € × 6) × 0,07 = 1,05  €.
 • Kampaň Virtuálny server 7 %: v tomto prípade je systém rovnaký, zmení sa len služba. Napríklad pri kúpe Virtual V1 s ročnou platbou je provízia (13 € × 12) 0,07 = 10,92 €. Pri mesačnej platbe je to 13 € × 0,07 = 0,91 €. Pri predĺžení služby mesačnou platbou sa vám na účet pripíše 13 € × 0,07 = 0,91 €.

Tento návod obsahuje zastarané informácie. Affiliate program bol inovovaný.

Vyplatenie provízií

Požiadať o vyplatenie provízií môžete, ak máte na účte minimálne 50 €. Podnikajúcim osobám budú provízie vyplatené na základe faktúry, ktorú nám pošlú. Nepodnikajúce osoby nám zašlú žiadosť o vyplatenie provízií. Je dôležité, aby sa zhodovalo číslo účtu na faktúre / žiadosti s účtom, ktorý ste uviedli pri registrácii.

Kedy uvidíte províziu na účte ?

Provízia sa započíta až po tom, čo zákazník uhradí faktúru a platbu zaevidujeme. V našom systéme držíme objednávku 4 týždne, resp. 30 dní. V prípade, že zákazník zaplatí faktúru až v poslednom možnom 30. dni v piatok z iného účtu, platba by mala byť najneskôr do 35. dňa zaevidovaná. Keďže môže nastať situácia, že na začiatku týždňa bude sviatok, najneskorší deň zaznamenania provízie je nastavený na 40. deň. V prípade, že by sa ani po tejto dobe provízia nezapočítala, napíšte nám na provizie@websupport.sk.

Ako vložiť banner na svoju stránku?

 1. Vytvorte si konto v Províznom systéme.
 2. Po zaslaní registračných údajov sa prihláste na váš účet.
 3. Zvoľte možnosť Reklamné bannery a Textové odkazy.
 4. Vyberte si banner alebo odkaz a skopírujte kód.
 5. Kód umiestnite kamkoľvek na vašu web stránku.

Vo filtri nad bannermi si môžete vybrať kampaň a typ banneru, ktorý je pre vás vhodný. 

Pod každým bannerom sa nachádza kód, ktorý treba vložiť na web.


Provízny program umožňuje propagovať aj na Facebooku a Twitteri. Tlačítka nájdete vľavo dole pri každom banneri. Ak sa rozhodnete pre túto propagáciu, text k odkazom si vytvoríte sami.

Facebook

Kliknite na tlačítko Share a napíšte odkaz. Ak si zvolíte možnosť zobrazenia obrázka, máte na výber viacero obrázkov. Štandardne je nastavený banner, ktorý chcete zasharovať.

Twitter

Ak chcete propagovať na Twitteri, po kliknutí na tlačítko sa zobrazí názov banneru a odkaz. V tomto prípade je potrebné zmeniť text, aby ste netweetovali rozmery banneru. 

Vďaka DirectLinkom môžete odkazovať bez zbytočných parametrov v linku. Pridajte si DirectLink v tvare*.vasastranka.sk* . Takto budú započítané provízie bez ohľadu na to, na ktorú podstránku či subdoménu link umiestnite. Odkazy musia smerovať na nasledujúce podstránky, inak sa provízie nezapočítajú:

 • Kampaň Hosting 15 %: websupport.sk ; www.websupport.sk/the-hosting ; www.websupport.sk/wordpress-the-hosting
 • Kampaň Virtual Server 7 %: websupport.sk ; websupport.sk/virtual-server
 • Kampaň Vlastná webstránka 10 %:websupport.sk; websupport.sk/vlastna-webstranka
 • Kampaň Biznis hosting 5 %:  websupport.sk; websupport.sk/biznis-hosting
 • Kampaň SSL certifikát 10 %: websupport.sk; websupport.sk/ssl-certifikaty
 • Kampaň .eu doména 20 %: websupport.sk; websupport.sk/domeny

Tento návod obsahuje zastarané informácie. Affiliate program bol inovovaný.

Aktualizované 12. júna 2019

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať: