FTP účty

Vytvorenie nového FTP účtu


Pred prvým prihlásením do FTP je najskôr potrebné si FTP účet vytvoriť. FTP účet/ty si môžete vytvoriť podľa nasledujúceho návodu:

 

1. Prihláste sa do Webadmina.

2. V sekcii Služby si vyberte doménu, s ktorou potrebujete pracovať

3. Vľavo v menu kliknite na FTP účty

4. Pokiaľ si prajete vytvoriť nový FTP účet, je potrebné kliknúť na zelené tlačidlo Vytvoriť nový FTP účet.

 

5. Zadefinujte si prístupové údaje ako prihlasovacie meno (B), heslo (C). Môžete si zadefinovať adresár (A), ktorý bude aj so všetkými jeho podadresármi sprístupnený danému FTP účtu.

 

 

Pokiaľ chcete zakázať pripojenie na FTP alebo vynútiť pripojenie na FTP iba cez šifrované pripojenie SSH, môžete tak spraviť v pokročilých nastaveniach (D). Prihlasovanie z určitých IP adries (E) alebo len z vami zadefinovaných krajín (F) viete nastaviť tak isto v pokročilých nastavenia.

 

 

 

Úprava nastavení existujúceho FTP účtu


Pokiaľ si prajete zmeniť nastavenia existujúceho FTP účtu ako napr. prihlasovacie meno do FTP, heslo, GEO ochrana, IP ochrana, viete tak spraviť v sekcii FTP účty/upraviť.

Aktuálne prihlasovacie údaje do FTP nájdete, keď kliknete na tlačidlo Prihlasovacie údaje.

 

 

V danej sekcii máte dostupné informácie o tom, aké prihlasovacie meno do FTP máte nastavené (A), názov hostiteľa alebo IP adresu* (B), port (C) a heslo** (D).

 

 

Poznámka: * IP adresu je potrebné používať v prípade, že doména nesmeruje DNS zaznamami na naše servery. ** heslo k FTP účtu nie je možné zistiť dodatočne z dôvodu bezpečnosti, môžete si ho však kedykoľvek zmeniť v sekcii FTP účty/upraviť.

 

Dočasná adresa pre prístup k dátam bez funkčnej domény (E)


Pokiaľ doména ešte nesmeruje na naše servery môžete sa k Vašim dátam na FTP dostať použitím dočasnej adresy, ktorá je v tvare http://d.websupport.sk/názovvašejdomény.sk. Pre niektoré CMS ako napríklad WordPress môže lepšie poslúžiť http://názovvašejdomény.sk.d.websupport.sk.

 

 

Prihlásenie pomocou webového FTP klienta (F)


K dátam na Vašom hostingu sa môžete dostať aj cez nášho webového FTP klienta. Stačí kliknúť na link a použiť prihlasovacie údaje vhodného FTP účtu.

 

 

 

Prihlásenie pomocou FTP aplikácie (G)


Pre prístup k Vašim dátam môžete využiť aj FTP aplikácie tzv. FTP klientov. Návody na tie najpopulárnejšie nájdete nižšie.

 

 

Ste hladní po ďalších informáciách? Pozrite si: