Autorizácia údajov držiteľa pri registrácii zahraničnej domény

 

Vzhľadom na novo prijaté pravidlá ICANN si registrátor generických domén (gTLD - .com, .net, .info, atď..) od 1.1.2014 vyžaduje autorizáciu správnosti údajov kontaktu držiteľa. Tento proces autorizácie je nutné vykonať len pri prvej registrácii zahraničnej domény. 

Na kontaktný e-mail vám teda po registrácii a úhrade prvej generickej domény príde správa s odkazom, na ktorom je nutné potvrdiť správnosť vašich údajov. Tieto údaje musíte potvrdiť najneskôr do 14 dní od doručenia autorizačného mailu. Pokiaľ ďalšie domény registrujete na iné kontaktné údaje, potvrdenie treba zopakovať po vytvorení nových registračných údajov

 

Štruktúra autorizačného e-mailu


E-mail je odosielaný z adresy info@authorizedomainchanges.com vyzerá nasledovne:
 

Vážený kliente,

Vzhledem k Vaší registraci domény vasadomena.net je nutno autorizovat správnost údajů kontaktu G-123456 a to do 31.01.2014.

Kontakt si můžete prohlédnout a následně autorizovat na adrese http://authorizedomainchanges.com/auth/authform.php

 

Autorizaci musíte provést do 31.01.2014, v opačném případě dojde k DEAKTIVACI Vaší domény, stane se tedy nefunknční!

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na:

 

helpdesk@websupport.sk

+421.220608080

Websupport, s.r.o.

Stare Grunty 12

Bratislava

84104 SK

 

V danom e-maily je potrebné kliknúť na odkaz http://. Následne budete presmerovaný na stránku s formulárom, v ktorom musíte po skontrolovaní potvrdiť kontaktné údaje.

 

Stránka pre potvrdenie údajov


Údaje potvrdíte zaškrtnutím možnosti "Ano, chci autorizovat kontakt" a stlačením tlačidla “Odeslat”. Následne sú kontaktné údaje potvrdené a registrátor môže doménu zaregistrovať.

 

 

V prípade, ak vám niektorý údaj okrem emailu z údajov vlastníka nesedí, najjednoduchším spôsobom ako je možné zmenu realizovať je potvrdiť aktuálne údaje a následne zmenu údajov realizovať priamo vo Webadmine podľa návodu dostupného tu.

 

 

 

Ste hladní po ďalších informáciách? Pozrite si: