Pridanie domény/presmerovania na The hosting

 

Priradenie služby na The Hosting


Pre pridanie domény na The Hosting je nutné prihlásiť sa do Webadminu a v časti Moje služby kliknúť na možnosť Administrácia pri príslušnom The hostingu. 

 

Po kliknutí na Administráciu je možné pridanie akejkoľvek novej domény cez ľavé menu, konkrétne v časti Web, kde následne kliknete na zelené tlačidlo “Priradiť ďalšiu doménu”.

 

 

 

Následne sa vám ponúkne možnosť, kde si viete vybrať, či si prajete pridať doménu ako hosting/web alebo ako presmerovanie.

 

 

 

Rozdiel medzi webom a presmerovaním na The Hostingu


Pokiaľ si doménu pridáte ako hosting, k doméne bude priradený priestor pre web a FTP účet. Taktiež bude možné k doméne pridať emailové schránky a databázy. V prípade presmerovania bude doména zobrazovať obsah domény, na ktorú bude smerovať. K doméne nebude možné vytvoriť databázy, ale iba e-mailové schránky.

 

Pod The hosting si môžete priradiť akúkoľvek doménu, teda aj takú, ktorú máte registrovanú u iného registrátora, ale web chcete mat umiestnený na našich serveroch. Nezabudnite potom ale nasmerovať DNS záznamy na naše servery buď pomocou A záznamov alebo hlavných DNS.