Pridávanie, editácia , poradie stránok

Pridávanie

Pre pridanie novej stránky stačí ak kliknete vľavo hore na „editáciu stránky“, následne zelené „+“.

Môžete vytvoriť 2 typy stránok – stránka a priečinok. Stránka ako taká je to, na čo reálne klikáte a kam nahrávate obsah. Priečinok naopak je len klikateľné miesto, ktoré Vám zobrazí zoznam stránok v ňom a odkazuje sa na ne.

Príklad: mám 3 druhy topánok. Priečinok „Topánky“ obsahuje 3 stránky – detské, dámske, pánske.

Pri vytváraní priečinka je možné určiť len názov. Naopak, pri stránke sú rôzne možnosti. Samozrejme, názov podstránky a jej umiestnenie na webstránke, čiže či je na najvyššej úrovni alebo je súčasťou podpriečinka. Rovnako služba ponúka rôzne predvyplnené stránky napríklad pre kontakt, galériu,... Definitívne sa stránka/priečinok vytvorí po kliknutí na „Hotovo“.


Editácia stránok

Stránka už je vytvorená a nie ste spokojný s jej názvom či URL názvom, chcete to zmeniť. Stačí ísť do nastavení stránky – v navigačnom menu kliknete na „3 bodky“, kde následne vidíte rôzne možnosti. Hlavnou z nich je „Upraviť nastavenia stránky“.

Po kliknutí na „Upraviť nastavenia stránky“ môžete vidieť ako zmeniť názov, nastaviť titulok v prehliadači či deaktivovať podstránku.


Poradie stránok

Poradie stránok je nastavené tak, že najnovšie podstránky idú na koniec webu, preto existuje možnosť stránky popresúvať. Táto možnosť je dostupná vľavo hore cez editáciu stránky, „koliesko so šípkami“.

Samotná zmena poradia sa rieši systémom drag & drop. Popresúvame stránky a klikneme na „hotovo“.