Zmena Custom hostingu/Unlimited/Multihostingu na The hosting

 

Pokiaľ vám nepostačujú parametre Custom hostingu a plánujete presť na The hosting, zmena je možná. Postup pri zmene:

 

1. Zálohujte si všetky dáta – ftp a databázy (maily zálohujeme pri mazaní hostingu z našej strany)


Zálohovať dáta môžete cez webftp na adrese webftp.xxx.sk (webftp.vasadomena.sk) alebo pomocou FTP klienta.

Po prihlásení do Webftp môžete získať zálohu označením všetkých priečinkov a následne kliknutím na tlačidlo "Stáhnout". Webftp vytvorí skomprimovaný súbor, ktorý je potrebné zálohovať (uložiť) na lokálom počítači.

 

 

Pri použití FTP klienta je potrebné označiť všetky priečinky na ftp a nakopírovať ich do priečinka na lokálnom počítači. V Total Commanderi sa priečinky/súbory označujú pravým tlačidlom a operácia sa následne vyberá v spodnej lište. Postup sa môže pri rôznych FTP klientoch mierne líšiť.

 

 

Pre zálohu databáz je potrebné sa prihlásiť do rozhrania Webadmin. Pri príslušnej doméne kliknite na Administrácia a následne v ľavom menu prejdite do Databázy. V zozname databáz si vyberiete databázu, ktorej zálohy si potrebujete vytvoriť. Kliknete na tlačidlo Správa a zvolíte možnosť Stiahnuť.

 

 

Alternatívne riešenie zálohy je Presun databázy pod inú doménu/hosting odkiaľ si následne viete databázu priradiť naspäť k požadovanej doméne.

 

 

2. Požiadajte náš Helpdesk (helpdesk@websupport.sk) o zmazanie existujúceho Custom hostingu za účelom prechodu na The hosting (v tomto prípade vykonáme zálohu emailových schránok z našej strany).


 

3. Objednajte si The hosting a priraďte si k nemu všetky požadované domény. Návod ako si priradiť domény pod The hosting nájdete TU.


 

 

4. Nahrajte si dáta zo záloh

 


Cez Webftp to urobíte kliknutím na "Nahrať". Nahrať môžete na ftp buď konkrétne súbory, alebo celý archív, ktorý bude na serveri rozbalený.

 

Ak boli na hostingu databázy, je potrebné ich najskôr nanovo vytvoriť. Urobíte tak vo Webadmine v sekcii Databázy/Zoznam, kde kliknete na tlačidlo "Vytvoriť novú databázu"Na ďalšej obrazovke nastavte meno databázy a heslo na prístup do databázy.

 

 

Po vytvorení databázy  importujte zálohy v rozhraní Phpmyadmin. Phpmyadmin pre jednotlivé verzie databáz nájdete na nasledujúcich adresách:

 

Po prihlásení do Phpmyadmin rozhrania prejdite na IMPORT.

 

Kliknite na "Prehľadávať" (browse) a vložte súbor zálohy databázy stiahnutý z webadmina (sql.gz). Kliknite na "Vykonaj". V prípade potreby upravte nastavenia importu.

 

 

 

V prípade záujmu o migráciu dát z našej strany kontaktujte náš Helpdesk.