SSL certifikát

 

S SSL certifikátom bude komunikácia medzi vašou stránkou a návštevníkom bezpečná. SSL certifikát je šifrovací kľúč, ktorým sú chránené dáta proti zneužitiu tretími osobami. Táto funkcia zaisťuje, že medzi počítačom používateľa a serverom nemôže dôjsť k neoprávnenému zachyteniu či pozmeneniu prenášaných dát (napríklad prihlasovacie mená a heslá, čísla platobných kariet, rodné čísla a ďalšie dôverné informácie). Naviac stránka získa na dôveryhodnosti vďaka jednoznačnej identifikácii prevádzkovateľa.

 

SSL certifikát je možné získať buď kúpou cez našu spoločnosť alebo nám dodáte Vami zakúpený certifikát. Spoločnosť Websupport kupuje certifikáty od DomenySSL za 49€ bez DPH/rok. V prípade záujmu o SSL certifikát cez našu spoločnosť, stačí navštíviť našu webovú stránu www.websupport.sk/ssl-certifikaty a SSL certifikát si objednať. Certifikát je automaticky nainštalovaný po prijatí platby a následne aktívny.

 

Single SSL certifikát


Upozorňujeme, že "single certifikát" funguje iba na presne zadefinovanú doménu: napr. keď budete mat single certifikát www.domena.sk, tak na "https://domena.sk" alebo "https://nieco.domena.sk" nebude fungovať a bude vám vyskakovať okno, že nesedí doména.

 

Wildcard certifikát


Existuje ešte možnosť aktivácie tzv. "wildcard certifikat-u". Tento typ stoji 99€ bez DPH/rok a s nim Vám bude fungovať *.domena.sk - teda aj www a všetky subdomény.

 

Inštalácia SSL certifikátu


Pokiaľ máte zakúpený certifikát od tretej strany, môžete si ho nainštalovať podľa našich návodov na hosting alebo virtuálny server (VPS).