KVM prístup pre dedikovaný server

 

Služba Dedikovaný server (https://www.websupport.sk/dedikovany-server) podporuje aj Intelligent Platform Management Interface (IPMI). Ide o autonómny systém, ktorý je súčasťou servera a umožňuje jeho vzdialený manažment. Typickým príkladom je reštart servera alebo jeho zapnutie. IPMI sa skladá z viacerých modulov: ponúka prístup KVM over IP (https://en.wikipedia.org/wiki/KVM_switch#KVM_over_IP_), vzdialené pripojenie média (ISO) a ďalšie. 

 

Aktivovanie KVM prístupu


Prístup na vzdialený manažment je možné aktivovať cez Webadmin (http://admin.websupport.sk). Následne bude automaticky vygenerovaná verejná IP adresa, užívateľské meno a heslo. Prístup je platný počas 2 hodín, potom sa automaticky zruší. V prípade časovo náročnejšej operácie je možné interval predĺžiť.

 

Odporúčanie


Vzdialený manažment Vám odporúčame používať len pre servisné zásahy ako napríklad jeho reštart pri probléme s operačným systémom, lokálne prihlásenie pri zrušení vzdialeného prístup (RDP, SSH) a pod. Ostatné parametre odporúčame pre jeho správne fungovanie nemeniť.