Inštalácia CMS Drupal na jedno kliknutie


Náš WebAdmin umožňuje nainštalovať aj redakčný systém Drupal. Pri zrýchlenej inštalácii cez náš WebAdmin nemusíte poznať žiadne prihlasovacie údaje (k databázam ani na ftp). Dokonca nemusíte ani vedieť, čo to databáza alebo FTP je. Všetko sa deje na pozadí automaticky.

Celá akcia trvá rádovo niekoľko sekúnd a po jej dokončení príde užívateľov e-mail s prihlasovacími údajmi do administračného rozhrania

 

Postup:

  1. Prihláste sa do WebAdminu
  2. V sekcii Služby vyhľadajte vašu doménu a kliknite na ňu.
  3. Kliknite na spravovat FTP
  4. V ľavom menu kliknite na tlačidlo WEB a v rámci nej si vyberte sekciu CMS - redakčné systémy.
  5. Kliknite na záložku Drupal, na tlačidlo Nainštalovať.
  6. Pre inštaláciu Drupalu do koreňového adresára vyplňte údaje podľa nasledujúceho vzoru. 

 

 V našom prípade je použitá doména qawaq.sk. Vy si tento názov nahradíte vlastným doménovým menom a ako kontaktný email zadávate Vašu emailovú adresu. Drupal bude dostupný na hlavnej stránke, teda www.vašadoména.sk. Pokiaľ sa vám hneď na doméne nezobrazí výsledok, bude možné otestovať úspešnosť inštalácie na testovacom linku, ktorý je v tvare  http://d.websupport.sk/vašadoména.sk/ kde namiesto vašadoména.sk zadávate meno vašej domény.


6.  Ak chcete inštalovať Drupal do subdomény, zadajte názov subdomény do poľa Adresa. Meno subdomény samozrejme nemusí byť "subdoména" ako je uvedené na našom ilustračnom obrázku, odporúčame však použiť meno subdomény bez diakritiky.

 

 Drupal bude dostupný na subdoméne subdoména.vašadoména.sk. Subdoména bude automaticky vytvorená ako súčasť inštalácie. Na FTP ju nájdete v adresári /sub/subdoména. 

Výsledok inštalácie bude možné otestovať na testovacom linku http://d.websupport.sk/subdoména.vašadoména.sk/ Aj v tomto prípade nahrádzate modelové názvy "subdoména" a "vašadoména.sk" ako aj ilustračnú emailovú adresu Vašími vlastnými hodnotami.7. Kliknite na tlačidlo Nainštalovať.