Testovanie webu na novom hostingu

 

dva spôsoby ako otestovať svoj web na serveri ešte predtým, ako začne fungovať doména, alebo predtým ako doménu nasmerujete na náš server.

 

1. Testovanie webu cez špeciálnu URL

Testovaciu URL je možné použiť v jednom z dvoch tvarov:

  • http://vasadomena.tld.d.websupport.sk
  • http://d.websupport.sk/vasadomena.tld/
Táto URL je presmeruje požiadavku o zobrazenie Vášho webu k zdrojovým súborom Vášho webu, tento spôsob je vhodný len pre jednoduché testovanie a je vyslovene nevhodné pre testovanie wordpress inštalácii.


2. Testovanie pomocou úpravy súboru HOSTS

Tento spôsob je odporúčaný pre testovanie wordpressu a iných komplexnejších aplíkácii. Hosts súbor slúži ako lokalny DNS resolver ktorý nasmeruje prehliadač priamo na IP adresu nášho servera. Postupujte prosím nasledovne:

1. IP adresa ktorú môžete použiť pre nastavenie hosts súboru: 37.9.175.3

2. Nájdite prosím hosts súbor vo Vašom PC - umiestnenie sa líši podľa operačného systému:

  • Windows - c:/windows/system32/drivers/etc/hosts
  • Linux, Mac OS - /etc/hosts

Ak sa Vám súbor nepodarí na týchto lokáciách dohľadať, odporúčame hľadať prostredníctvom google nasledovne: "hosts subor [vas operačný systém]". Určite nájdete návod pre Váš konkrétny OS.


3. Pridajte riadok s IP adresou

Do hosts súboru vložte nový riadok, na nový riadok IP adresu z kroku č. 1, tabulátor a následne www.vasadomena.sk vasadomena.sk, tieto už sú oddelené medzerou.

Opatrne s bielymi znakmi, IP adresa a zoznam domén musia byť oddelené tabulátorom, zaroven nesmiete mať nikde medzeru navyše.

4. Súbor uložte.

Po uložení súboru stačí vložiť názov domény do prehliadača, stránka sa korektne načíta z nášho servera.
 

Upozornenie: Pred testovaním webu odporúčame premezať vyrovnávaciu pamäť prehliadča - tzv. cache (Ctrl + Shift + Del - vo Firefoxe)