Registrácia novej domény

 

Začnite vyplnením objednávky, o všetko ostatné sa už postaráme my. Nie je potrebné, aby ste mali svoje IČO – doménu i webhosting si môže objednať fyzická i právnická osoba. Po odoslaní objednávky vám príde e-mailom potvrdenie s ďalším postupom. Ak by ste mali nejasnosti či akékoľvek problémy pri objednávke, kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme, prípadne môžeme celú objednávku zariadiť za vás.

 

Z pohľadu webhostingovej spoločnosti sú doména a webhosting dva samostatné tovary. Doména je de facto názov webu, webhosting zasa priestor, kde sa samotný web nachádza. Aj keď sa tieto služby zvyknú objednávať spolu, nie je to pravidlo.

 

Objednávanie služieb preto pozostáva zvyčajne z troch krokov:

1. objednania domény
2. objednania hostingu
3. uhradenia faktúry

 

Pri objednávaní domény musíte najskôr zistiť, či je vami vybraná doména ešte voľná. Hlavne pri atraktívnych slovách (ubytovanie, cestovanie, zľavy...) je možné, že ju pred vami už niekto zaregistroval. Až po tomto kroku má zmysel zaoberať sa výberom samotného webhostingu.

 

Rýchlosť vybavenia objednávky


Celý objednávací proces vrátane zaplatenia faktúry je otázkou niekoľkých minút. Domény .sk registrujeme ihneď pri spracovaní objednávky, zahraničné domény registrujeme po úhrade predfaktúry. Domény sú plne funkčné do 24 hodín od ich registrácie u národného registrátora, spravidla ešte skôr. Prístup na server získate okamžite po dokončení objednávky, takže ho môžete využívať už pred uhradením faktúry.