Vlastný dedikovaný server je oproti zdieľanému hostingu, či virtuálnym serverom náročnejším riešením a to najmä pre tých, ktorí pre svoje aplikácie potrebujú 100 % výkonu servera, ktorý majú plne pod kontrolou. Zvyčajne slúži napríklad pre beh väčšieho množstva webov, vlastných aplikácií, účtovné, či emailové služby, veľké e-shopy, portáli a spoločnosti podnikajúce (nielen) v online oblasti.

  • Naša kolegyňa Eva Vám pri rozhodovaní a výbere tej správnej konfigurácie vždy rada pomôže, zastihnete ju na obchod@websupport.sk.

Vo WebSupporte sa nám najviac osvedčili Enterprise servery značky Dell, ktoré okrem klientských serverov používame na prevádzku vlastných služieb. O tento hardvér nemusíte mať starosti - všetky komponenty aktívne monitorujú naši administrátori 24/7. V datacentre sú pripravené náhradné diely a vďaka zmluvnej podpore od spoločnosti Dell vieme reagovať veľmi rýchlo, dokonca sa zaviazať ku garantovanému reakčnému času 4 hodiny. Duplicitné napájanie a konektivita, či disky v RAID 1 nám zabezpečujú živú prevádzku aplikácií a dostatok času na nápravu neočakávaných situácií. 

A čo je to ten RAID 1, pýtate sa? Každý server v RAID 1 je vybavený párom identických diskov, medzi ktorými sa dáta zrkadlia. To znamená, že ak by z akéhokoľvek dôvodu zlyhal jeden disk, prevádzka Vašej aplikácie bude chránená. 

 

Datacentrum

Všetky servery, či už tie naše alebo klientské, nehrdzavejú v pivnici, ale hovejú si v špičkovom dátovom centre v Bratislave - tešíme sa zo spolupráce s jedným z najmodernejších dátových centier na Slovensku a blízkom okolí, ktoré podľa klasifikácie The Uptime Institute spĺňa kritériá TIER III. Najvyššia úroveň súčasných priemyselných štandardov a potrebných služieb je pre bezproblémovú prevádzku tých najkvalitnejších služieb nevyhnutnosťou. 

A máme ich dve! Servery teda nie je problém geolokačne rozložiť na oba konce Bratislavy. Zálohovanie v inom datacentre je podľa nás štandardom a komunikácia medzi týmito datacentrami prebieha po pre nás vyhradených optických linkách. 

Čo by ma ešte mohlo zaujímať?

S čímkoľvek Vám vždy radi poradíme, ale ak máte ešte chuť čítať, skúste nakuknúť na služby, ktoré by sa k serveru mohli hodiť:

Prípadne si pozrite technické detaily našich serverov alebo niečo z nášho blogu.