Privátny cloud
na kľúč

Privátny cloud bez zbytočného čakania
Servis na hardvér, nonstop dohľad na softvér
Moderná platforma OpenStack
Objednajte si demo
ZAMERAJTE SA NA BIZNIS, NIE INFRAŠTRUKTÚRU

PRIVÁTNY CLOUD NA OPENSTACKU

Nechajte sa zlákať jedinečným serverovým riešením, ktoré v sebe kombinuje otvorenú platformu OpenStack, značkový hardvér od Dell, skúsenosti a manažment od WebSupport-u.
Moderný manažment, žiadny shell
Žiadne dlhé a komplikované príkazy zo shellu. Získajte prehľadné, intuitívne a rýchle webové rozhranie pre vašu prácu.
Vysoká dostupnosť ako priorita
Vďaka distribuovanému storage-u získate servery, ktoré okamžite naštartujete na akomkoľvek mieste, vždy s aktuálnymi dátami.
Pripravte sa na nekonečný rast
Váš privátny cloud môžete rozvíjať doslova do neobmedzených rozmerov. Strop je skutočne nedosiahnuteľný.

Pre koho je vhodný privátny cloud?


Privátny cloud je spôsob ako prevádzkovať IT infraštruktúru pre jednu organizáciu. Všetky systémové zdroje budete mať vyhradené len pre ňu . Tým sa odlišuje od verejného cloudu, ktorý je dostupný pre každého a niektoré zdroje zdieľa medzi používateľmi.
Vhodné využitie dedikovaných zdrojov môže ušetriť náklady na prevádzku, zvýšiť stabilitu, bezpečnosť a tým pomôcť vášmu biznisu. Vybudovanie takéhoto privátneho riešenia vlastnými silami si vyžaduje nemalé finančné a časové investície, nehovoriac o technických znalostiach. Prečo teda neušetriť?
Skráťte nasadenie cloudu z mesiacov na dni. Získajte výpočtový výkon a úložnú kapacitu, ktorú si cez webové rozhranie rozdelíte podľa vlastných potrieb medzi servery. O všetko sa postará otvorená platforma OpenStack, ktorá je lídrom medzi cloud technológiami. Žiadna zdĺháva konfigurácia, testovanie a študovanie problematiky. Všetko pre vás pripravíme.
Open stack

Zbavte sa starostí o hardware

Výber vhodného hardvérového setupu pre jednotlivé časti infraštruktúry zaberie množstvo času. Z finančného hľadiska ide o neprípustné experimentovanie. Privátny cloud využíva sieťové a serverové technológie spoločnosti Dell, ktoré sa nám osvedčili v praxi pri prevádzke tisícov zakákazníckych služieb.
Starostlivosť o hardvér leží na našich pleciach. Infraštruktúra bude umiestnená v našom dátovom centre a v prípade problémov vieme ihneď reagovať na akýkoľvek HW problém. Zároveň sú všetky časti infraštruktúry navrhované ako vysoko dostupné.

Podpora od tisícov developerov

OpenStack je slobodná a otvorená softvérová platforma pre cloud computing. OpenStack je popredným open-source projektom na ktorom participujú najväčšie technologické spoločnosti na svete. Otvorenosť kódu zabezpečuje transparentnosť a flexibilitu platformy, ktorá nie je závislá na konkrétnych výrobcoch či dodávateľoch.
Za vývojom OpenStacku stála od začiatku spoločnosť Rackspace a NASA. My vo WebSupporte patríme medzi priekopníkov v používaní OpenStacku na Slovensku. Prevádzkujeme na nej značnú časť našich služieb a radi prenesieme naše skúsenosti aj do vašich projektov.
VŠETKO, ČO ČAKÁTE, A EŠTE NIEČO NAVIAC

Výhody Privátneho Cloudu od nás

Extra sieťové pripojevnie zadarmo
Váš server bude v dátovom centre pripojený dvomi sieťovými kartami do dvoch rôznych switchov. Pre úplnú istotu budete mať dokonca dvoch nezávislých mezinárodných poskytovateľov pripojenia k internetu. Vďaka tomu neovplyvnia dostupnosť vašej aplikácie žiadne problémy s konektivitou, alebo sieťovými prvkami .
Ďalší napájací zdroj zadarmo
Použitím dvoch napájacích zdrojov predídete zbytočným problémom s dostupnosťou servera. I keď to nie je bežné, podľa nás by to mal byť štandard. Práve preto to máte u nás v cene servera. Okrem toho, každý zo zdrojov bude napajaný z inej vetvy elektrickej energie, čo ešte zvýši spoľahlivosť riešenia.
Server v špičkovom dátovom centre
Dátové centrum je dizajnované tak, aby zabezpečilo čo najvyššiu úroveň súčasných priemyselných štandardov a potrebných služieb. Ide o jedno z najmodernejších dátových centier na Slovensku a podľa klasifikácie The Uptime Institute spĺňa kritéria TIER III.
ani zlyhanie disku neohrozí Vaše dáta
Váš server bude vybavený párom identických diskov pre možnosť vytvorenia softvérového zrkadlenia dát medzi nimi (RAID 1). Jeho stav vieme naviac samostatne monitorovať. Takto bude prevádzka vašej aplikácie ochránená aj pred nepredpokladaným zlyhaním disku. Samozrejmosťou je možnosť vybrať si iné nastavenie diskov. Radi pomôžeme s výberom optimálnej konfigurácie podľa vašich požiadaviek.
Jedno datacentrum je málo? Máme dve!
Reflektujeme vaše potreby. Pre náročnejšie a rozsiahlejšie riešenia dokážeme servery geolokačne rozložiť medzi dvomi dátovými centrami v Bratislave. Komunikácia medzi nimi prebieha po vyhradených optických linkách. Aj v prípade doplnkovej služby "Zálohovanie" sú dáta umiestnené v inom datacentre ako fyzický server.
MOHLI BY STE POTREBOVAŤ

NAJOBĽÚBENEJŠIE DOPLNKOVÉ SLUŽBY

10 Gbps sieť
Cena individuálne
Náročnejší klienti určite ocenia možnosť prepojiť ich serverové nastavenie s 10 Gbps sieťou. Ide o nevyhnutnosť pri virtualizácii a zároveň spoľahlivé riešenie pre aplikácie, ktoré spolu aktívne komunikujú medzi rôznymi servermi.
19,00 € / mesiac
Prostredníctvom e-mailu vás budeme okamžite informovať o incidentoch, súvisiacich s prevádzkou vášho servera. Monitorujeme všetky systémové parametre ako odozva na konkrétnych portoch, diskový priestor, záťaž procesora, či množstvo voľnej pamäte. Riešenie vzniknutých incidentov je však plne vo vašej réžii, s výnimkou zlyhania hardvéru, o ktorý sa postaráme my.
0,40 € / GB / mesiac
Opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto ponúkame možnosť zálohovania dát v inom datacentre, kde je fyzicky umiestnený server. Zálohovanie prebieha v pravidelných intervaloch po optických linkách medzi datacentrami.
Zaujali sme vás?
Radi vám predstavíme možnosti
Stačí, ak nám necháte svoj kontakt a my sa vám čoskoro ozveme
Na vaše otázky odpovedáme skôr, ako ich položíte

Najčastejšie otázky ohľadom dedikovaných serverov

Aký je rozdiel medzi službami VPS a privátny cloud?
VPS je izolovaný virtuálny server, ktorý je prevádzkovaný na serveroch pre viac zákazníkov. Niektoré zdroje ako CPU alebo diskové operácie sú teda zdieľané. Privátny cloud je prevádzkovaný na dedikovaných, teda len pre jedného zakazníka vyhradených, fyzických serveroch. Tu si zdroje pre svoje virtuálne servery rozdelí podľa potreby.
Koľko VPS je možné prevádzkovať v Privátnom cloud?
Záleží od parametrov jednotlivých VPS, ide o riešenie pre zákazníkov, ktorí potrebujú prevádzkovať desiatky či stovky virtuálnych serverov.
Treba mať znalosti OpenStack-u pre manažment virtuálnych serverov?
Predchádzajúce skúsenosti sú fajn, ale nie su nevyhnutné. Súčasťou riešenia je aj zaškolenie webovému rohraniu, ktoré je intuitívne. V prípade potreby vieme zabezpečiť všetku operatívu k serverom a zákazník má prístup len na hotové VPS, alebo len do svojich aplikácii na nich prevádzkovaných.
Je možné si prostredie privátneho cloudu otestovať?
Áno, radi vám predvedieme možnosi a výhody privátneho riešenia a pripravíme testovací prístup podľa aktuálneho vyťaženia demo infraštruktúry.
Aké parametre má riešenie a koľko virtuálnych serverov je možné na ňom prevádzkovať?
Privátny cloud je navrhovaný individuálne pre potreby konkrétneho zákazníka a jeho požiadavky na virtuálne servery.
Aká je podpora k tejto službe?
Zabezpečujeme dohľad a servis hardvérovej časti infraštruktúry. Rovnako zabepečujeme prevádzku virtualizačnej vrstvy a manažmentu. Zákazník si sám spravuje obrazy operačných systémov, snapshoty, vytváranie či rušenie virtuálnych serverov a aplikácii na nich prevádzkovaných - všetko podľa svojich aktuálnych potrieb. V prípade záujmu vieme pomôcť aj so Správou systému, detialným monitoringom a zálohovaním v geograficky oddelenom dátovom centre.

nenašli ste čo ste hladali?

virtuálny server
Cloudové riešenie, pre projekty, kde je výkon dedikovaného servera zbytočný

Dedikovaný výkon len pre vás

Nadpriemerná dostupnosť

Veľké možnosti prispôsobenia

Zistiť viac info
Dedikovaný server
Potrebujete spoľahlivý dedikovaný server pre vašu aplikáciu?

Špičkový hardvér značky Dell

Proaktívny monitoring hardware

Nadštandardná redundancia v cene

Zistiť viac info
truban.support
novinka • práve v predaji

chcete lepšie spoznať náš príbeh?

Zabudli ste svoje heslo?
Zadajte prosím váš login
Zadajte prosím požadovaný text
LiveAgent