Viacjazyčná stránka

Vlastná webstránka vo verzii Biznis ponúka možnosť viacjazyčnej stránky. Po kliknutí v editore služby vľavo hore na názov aktuálnej podstránky môžete vidieť tlačidlo Správa jazykov.

Kliknutím na tlačidlo Správa jazyka sa zobrazí okno pre nastavenie predvoleného jazyka stránky. Táto stránka sa bude načítavať ako úvodná, ak je obsah úvodnej stránky v slovenskom jazyku, vyberte ten.

Upozornenie

Jazyk, ktorý nastavíte ako predvolený, nie je možné dodatočne zmeniť. Pri výbere buďte, prosím, dôsledný.

Každá jazyková mutácia sa spravuje samostatne, môže mať vlastné podstránky aj vlastné widgety, teda funkcionality. Štýl stránky ako farby, písmo, atď. je pre všetky jazyky rovnaký.


Pridávanie nových jazykov

Keď už máte zvolený predvolený jazyk stránky, kliknutím na Ďalší v pravom rohu modrého okna pridáte novú jazykovú verziu a podstránky, ktoré sa majú naklonovať do nového jazyka.

Po kliknutí na „ďalší“ stačí vyplniť názov podstránky v novom jazyku.

Ďalšiu jazykovú verziu je možné pridať aj po kliknutí v editore služby v strede na názov aktuálnej podstránky a tlačidlo jazyka, zobrazí sa možnosť Pridať jazyk.

Klonovanie stránok

Vytvorené podstránky, ktoré majú byť viacjazyčné je potrebné naklonovať pre každú jazykovú verziu. Ak pridávate novú jazykovú verziu po tom čo je predvolená stránka hotová, pri pridávaní jazyka stačí vybrať Všetky stránky a automaticky sa naklonujú do novej jazykovej verzie ako je znázornené vyššie.

V prípade, že podstránky pribúdajú postupne, pri pridávaní je potrebné zvoliť jazyk, pre ktorý podstránka prislúcha. Po kliknutí na vytvoriť podstránku nastavíte jazykovú verziu v ktorej sa stránka vytvorí.

Ak si prajete vytvorenú podstránku naklonovať do inej jazykovej verzie stačí ak kliknete pri danej stránke na „3 bodky“ a Naklonovať stránku.

Posledným krokom je zvoliť nový názov podstránky a jazyk inej jazykovej verzie.

Odstránenie jazyka

V prípade, že už jazyk nie je potrebný, môžete ho odstrániť alebo dať do režimu offline a to v priebehu pár krokov. Po kliknutí v editore služby v strede na názov aktuálnej podstránky a na tlačidlo jazyka uvidíte možnosť Spravovať jazyky.

Pri jazyku, ktorý chceme odstrániť kliknete na kôš, prípadne na „3 bodky“ pre zmenu stavu na offline.

Upozornenie

Zmenu nie je možné vrátiť spať, odstránenie jazyka a vytvorených podstránok pre tento jazyk bude definitívne.

Aktualizované 25. júna 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu