1. Báza znalostí
 2. Vlastná webstránka
 3. Základy a nastavenia
 4. Systémové požiadavky na prácu s nástrojom Vlastná webstránka
 1. Báza znalostí
 2. Vlastná webstránka
 3. Systémové požiadavky na prácu s nástrojom Vlastná webstránka

Systémové požiadavky na prácu s nástrojom Vlastná webstránka

Rozlíšenie obrazovky


Odporúčané: 1440 x 900 alebo vyššie

Podporované: 1280 x 800 alebo vyššie

Je možné pracovať aj v rozlíšní 1024 x 768, ale nebude to veľký zážitok 🙂

Webové prehliadače pre editáciu webu


Odporúčané: Google Chrome (Mac alebo Windows)

Podporované: Internet Explorer 10 and 11 (Windows), Firefox (Mac alebo Windows), Safari (iba Mac)

Pre úpravu stránky odporúčame používať klávesnicu, myšku alebo touchpad. Úpravy stránok pomocou akejkoľvek dotykovej obrazovky, el. pier, hlasových ovládaní alebo iných neštandardných zariadení pripojených k počítaču nepodporujeme. 

Webové prehliadače pre publikované weby


Webové stránky publikované prostredníctvom editora, by mali fungovať v každom prehliadači, ktorý podporuje CSS3 / HTML 5. Rovnako bezproblémové by malo byť zobrazovanie na zariadeniach so systémom Android a iOS. Niektoré prehliadače, ako napríklad veľmi staré verzie programu Internet Explorer, môžu zaznamenávať problémy s CSS a preto môžete nájsť nejaké závady vo vzhľade stránky, aj keď obsah by mal zostať plne viditeľný.

Operačný systém


Testy prebiehajú vždy na aktuálnej verzii Mac OS X, Windows a predchádzajúcich verziach. V súčasnej dobe to je Windows 7, 8 a 10, Mac OS X 10.7.x a 10.8.x

Editor by mal pracovať s akoukoľvek verziou systému Windows Vista alebo akoukoľvek verziou Mac OS X po verzii 10.1.

Nepodporované zariadenia a prehliadače pre editáciu webu


Úprava stránky nieje možná prostredníctvom telefónov a tabletov. Pomocou týchto zariadení si môžete vybrať šablónu a vykonávať množstvo ďalších úloh, ale pre editáciu webu odporúčame iba počítače, Windows a Mac OS a prehliadače uvedené vyššie.

Neodporúčame tiež žiadnu verziu Linuxu. Editor síce funguje na niektorých systémoch Linux, ale nemôžeme zaručiť správny výsledok úprav a žiadnu ďalšiu technickú podporu v prípade problémov.

Pre úpravy stránky neodporúčame:

• Žiadnu verziu prehliadača Opera

• Internet Explorer 6, 7, 8 alebo 9

• Safari (Windows)

Obmedzenia


Editor je určený pre tvorbu webových stránok pre malé firmy a osobné stránky. Ak použijete tento nástroj primerane a v súlade s dokumentáciou, mal by fungovať bez akýchkoľvek problémov. Pri používaní Editora v rozpore s dokumentáciou alebo použití na iné účely vám žiaľ nebudeme vedieť pomôcť. 

Typy súborov, počet súborov a veľkosti súborov


Editor nie je určený pre skladovanie tisícov obrázkov a videí. Neexistuje žiadna pevná horná hranica, ale ak potrebujete uložiť veľké množstvo súborov, odporúčame ich umiestniť na externé úložisko.

 • maximálna veľkosť pri použití obrázku je 10Mb 
 • maximálna veľkosť pri použití videa je 20Mb

Pri použití videa odporúčame nahrávať videá na YouTube alebo Vimeo a použiť zodpovedajúci widget pre vkladanie priamo do vašej stránky. 

Podporované typy súborov


 • JPG / JPEG
 • PNG
 • GIF
 • PDF

Počet podstránok


Neexistuje žiadny fixný horný limit počtu podstránok, ale nemáme otestovaných viac ako 50 podstránok

Počet widgetov na stránke


Neodporúčame používať viac ako 30 widgetov na stránke, pretože  stránky môžu mať z tohoto dôvodu veľmi pomalé načítavanie.

Počty obrázkov


Neexistuje žiadny fixný limit pre počet použitých obrázkov, či fotografií, ale nemáme otestovaných viac ako 100 obrázkov / fotografií. 

Upload obrázkov


Nie je možné uploadovať viac ako 5 obrázkov naraz.

Rozmery obrázkov


Minimum: 10 x 10 px

Maximum: 1920 x 1920 px

Prezentácie a galérie


Pri prezentáciach odporúčame maximálne 10 snímok na 1 prezentáciu a nie viac ako 3 prezentácie na podstránke. Ak ich bude viac, môžu sa vyskytnúť problémy s pomalým načítavaním stránky. V galériach odporúčame použiť maximálne 30 obrázkov a maximálne 2 galérie na podstránke.

Náhľady


Editor dokáže zobrazovať náhľad stránky tak, ako by sa mali zobrazovať na iPhone alebo iPade. Tento náhľad je však čisto orientačný a nemôžeme zaručiť, že každý náhľad bude presne zodpovedať reálnemu zobrazeniu v týchto zariadeniach. 

Javascript


Neposkytujeme žiadnu podporu pre JS súbory (alebo akékoľvek iné skriptovacie jazyky). Môžete vložiť iFrame obsah pomocou widgetu alebo môžete pridávať skripty na stránku, no v tomto prípade nebudeme schopní pomôcť pri ladení kódu. Ak vložíte vlastné Javascript do Editora a poškodíte vašu stránku, nebudeme schopní v takýchto prípadoch pomôcť. 

Aktualizované 29. januára 2020

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu