Import produktov z CSV

Import produktov viete vykonať cez Obchod -> import produktov. Nahrávaný súbor musí byť .csv súbor. Môžete si vytvoriť napríklad svoju vlastnú tabuľku s produktmi, stiahnutím nášho vzorového súboru a odstrániť z neho všetko okrem prvého riadku, ktorý obsahuje hlavičky stĺpcov. Súbor obsahuje niektoré príklady produktov, na ktoré sa môžete pozrieť a pochopiť, ako usporiadať tabuľku. Uistite sa, že ich odstránite pred importom súboru, inak príklady produktov budú pridané do Vášho obchodu.

Prvý riadok v tabuľke by mal byť použitý pre hlavičky stĺpcov; tieto musia byť v správnom poradí a musia byť obsiahnuté všetky stĺpce.

Každý produkt, ktorý chcete importovať, musí obsahovať tzv. „identifikátor“, ktorý pre nás bude slúžiť na jeho odlišovanie od iných produktov. Tým, že ostane rovnaký medzi dvoma importmi, môžete importovať rovnaký produkt niekoľkokrát, a my budeme vedieť že máme tento produkt aktualizovať a nezaobchádzať s ním ako s novým produktom. Identifikátor môže mať akýkoľvek názov, avšak nemôžete použiť rovnaký identifikátor pre rôzne produkty.

Aktualizované 26. júna 2020

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu