E-maily v Google Workspace

Ak chcete využívať Vašu doménu v rámci inej služby ako je napríklad Google Workspace, prípadne Outlook 365, je potrebné si zmeniť MX záznamy v rámci domény na iné mailové servery ako sú naše predvolené.

Zmenou MX záznamov napríklad na Google sa prestanú doručovať e-maily do Vašej mailovej schránky pod websupport a budú sa doručovať na nové mailové servery spoločnosti Google.

To znamená, že všetci užívatelia budú pracovať napríklad v rámci Google Workspace, avšak ich e-mailové adresy si dodatočne bude potrebné vytvoriť v rámci ich služby, aby ste ich mohli používať. Teda celá administrácia e-mailov ako aj riešenie problémov s e-mailmi bude potrebné dodatočne riešiť v rámci Google podpory.

Používanie e-mailov v rámci Google

Presunutie svojich e-mailov na Google pozostáva z overenia vlastníctva domény, vytvorenia google-účtu, no najmä zo zmeny MX záznamov. Táto zmena zabezpečí, že všetky nové správy smerujúce na vašu doménu (niečo@vašadoména.sk) budú doručené na poštový server spoločnosti Google.

Zmena MX záznamov

1. Prihláste sa do Webadminu

2. V zozname služieb vyberte požadovanú doménu

3. V ľavom menu vyberte sekciu DNS

4. Kliknite na podkategóriu Rýchle nastavenia a v rámci políčka Google Mail stlačte tlačidlo Nastaviť.  

Ak ste Google Workspace začali používať po apríli 2023, stačí Vám zmeniť MX záznamy len na tento nasledovný:

Prázdne alebo @Priorita – 1MX servery – SMTP.GOOGLE.COM
Poznámka

Zmena DNS nastavení sa bežne prejaví do 15-30 minút. Ich rozšírenie do sveta však záleží od nastavenia parametra TTL a zmena môže trvať až 24 hodín. Ak sa zmeny neprejavia ani po tomto čase, skúste premazať cache lokálneho počítača.

Aktualizované 27. februára 2024

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu