E-maily cez GoogleApps

Ak vám nevyhovujú webmailové rozhrania RoundCube a Horde a z nejakého dôvodu nechcete využívať klasického poštového klienta typu Outlook či Thunderbird, môžete na vybranú doménu využívať e-mailový systém spoločnosti Google, ktorá túto službu ponúka ako súčasť Google Apps.

Pri aktivácii pre vybranú doménu prejde správa všetkých e-mailov pod Google. To znamená, že všetci užívatelia budú pracovať de facto s Gmail-om, avšak ich e-mailové adresy budú pod vašou doménou (niečo@vašadoména.sk). Znamená to tiež, že vytváranie nových e-mailov, mazanie starých, zmeny hesiel, nastavenie antispamovej ochrany atď. budete riešiť v administračnom rozhraní Google.

Presunutie e-mailov do Google

Presunutie svojich e-mailov na Google pozostáva z overenia vlastníctva domény, vytvorenia google-účtu, no najmä zo zmeny MX záznamov. Táto zmena zabezpečí, že všetky správy smerujúce na vašu doménu (niečo@vašadoména.sk) budú doručené na poštový server Google-u.Poznámka:

Použitie služby Google Apps je spoplatnené – viď. https://gsuite.google.com/pricing.html.

Zmena MX záznamov

1. Prihláste sa do Webadminu

2. Kliknite v zozname služieb na doménu, ktorej DNS záznamy chcete upraviť.

3. V ľavom menu vyberte sekciu DNS a prekliknite sa na záložku Rýchle nastavenia a vyhľadajte nastavenia pre Google Mail . 

Poznámka

Zmena DNS nastavení sa na našich serveroch vykoná do 5 minút. Ich rozšírenie do sveta však záleží od nastavenia parametra TTL. Bežne je to okolo 15 minút, no môže to byť až 24 hodín. Ak sa zmeny neprejavia ani po tomto čase, skúste premazať cache lokálneho počítača.

Aktualizované 5. mája 2021

Bol pre vás tento návod nápomocný?

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Spýtajte sa nás, radi poradíme
Po - Ne 8:00-22:00
Kontaktovať podporu