WebSupport blog

Najlepší SEO plugin pre WordPress. Používate ho aj vy?

WordPress je najpoužívanejší free CMS, či už pre tvorbu prezentačných webov alebo blogov. Jeho najväčšou výhodou je intuitívne ovládanie a hlavne dostupnosť veľkého množstva pluginov. Vôbec nemusíte byť programátor na to, aby ste vytvorili peknú a funkčnú webovú stránku. Taktiež nemusíte byť SEO špecialista na to, aby spĺňala základné SEO parametre.

Výhody SEO pluginov

Na internete nájdete množstvo pluginov, ktoré vám pomôžu nastaviť on-page SEO na vašom webe. Ich najväčšie výhody sú:

Pozor na nástrahy  

SEO pluginy, respektíve pluginy ako také, majú aj svoje nevýhody:

Ako si vybrať

Ak si dáte vyhľadávať medzi pluginmi výraz SEO, nájde vám množstvo výsledkov. Ktorý si vybrať? Dlhú dobu bol najpoužívanejší All in one SEO pack. To však len do času, kým prišiel WordPress SEO by Yoast.

Najlepší SEO plugin

WordPress SEO by Yoast je najpoužívanejším pluginom, ktorý jednoznačne odporúčame aj my. O jeho kvalitách svedčí aj to, že má najviac pozitívnych hodnotení zo všetkých SEO pluginov a celkovo patrí k 4. najviac používanému pluginu pre WordPress.

Čo dokáže:

Plugin umožňuje veľmi jednoduchú úpravu a nastavenie základných SEO parametrov, ako sú nadpis alebo popis. Upozorní vás, pokiaľ sú vaše nastavenia nesprávne.

Ďalšie funkcie sú:

Tiež si môžete nastaviť údaje vrátane obrázka pri zdieľaní na sociálnych sieťach.

Užitočné (hlavne pre začiatočníkov) sú taktiež analýzy.

Vždy aktuálny a fungujúci plugin

Na rozdiel od väčšiny SEO pluginov je tento neustále aktualizovaný. Okolo Wodpress SEO by Yoast sa „zozbierala” komunita vývojárov, ktorí pri každom update WordPress-u overujú jeho kompatibilitu. V prípade, že niečo nefunguje, urýchlene vydajú update, ktorý problém rieši. Toto sa väčšinou udeje ešte v ten deň, ako vyjde samotný update WordPress-u.

Popularita pluginu tiež spôsobila to, že aj ostatní vývojári pri tvorbe svojich vlastných pluginov myslia na Yoast. Nové pluginy navrhujú tak, aby nerobili problém pri zapnutých oboch pluginoch naraz.

Dokonca navrhujú nové pluginy riešiace kompatibilitu medzi dvoma pluginmi, ktoré spolu nefungovali. Napríklad  qTranslate je často používaný na vytváranie jazykových mutácií. Po jeho zapnutí však nefungoval Yoast správne. Preto niekto z komunity vytvoril Yoast SEO fix for qTranslate.

Tento jeden plugin teda spoľahlivo pokrýva všetky základné, ako aj pokročilé SEO nastavenia na vašom webe a vďaka jeho popularite sa nemusíte báť aktualizácií ani používaní ďalších pluginov.
Máte tip na iné pluginy, ktoré pomáhajú SEO? Podeľte sa o ne v komentároch pod článkom.

Novinka! Vyskúšaj WordPress s predinštalovaným SEO pluginom

Chcem mať vlastný web

Komentáre