WebSupport blog

SSL certifikát pre bezpečnejší web

SSL certifikát je základný kameň bezpečnosti webových stránok. Ak sa rozhodnete používať certifikát, zabezpečíte dátovú komunikácia medzi vašou stránkou a návštevníkmi. Vďaka jednoznačnej identifikácii prevádzkovateľa získate dôveryhodný web a certifikát vám dokonca pomôže vylepšiť pozíciu vo vyhľadávaní Google.

HTTPS protokol je „staronovou“ podmienkou pri určovaní pozícií v prehliadačoch. Týmto sa zmenil trh SSL cerfikátov a ich dôležitosť. V tomto smere potrebujete poskytovateľa, ktorý podporuje SSL a najlepšie takého, ktorý SSL certifikát priamo dokáže implementovať pre vašu doménu.

V snahe podporiť bezpečnejší internet, internetoví giganti oznámili už dávnejšie zmenu svojich algoritmov. Zaradili protokol HTTPS ako jednu z podmienok, ktorá určuje pozíciu vo vyhľadávaní.

Preto, aby boli internetoví užívatelia vo väčšom bezpečí pri práci na internete, sa Google rozhodol podporiť užívateľov, ktorí používajú protokol HTTPS a odmeňuje ich lepšími pozíciami vo vyhľadávačoch.

V súčasnosti je HTTPS len veľmi málo používaný, vyskytujúci sa na menej ako 1% celosvetových vyhľadávaní. Informácia vznikla z prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Google.

Aj my sme vykonali podobný prepočet a číslo nám vyšlo rovnako nízke. Menej ako 0,9% webov prevádzkovaných u nás má nainštalovaný SSL certifikát.

Základné tipy priamo od Google, ako správne implementovať SSL certifikát:

Na každý web dostupný cez HTTPS je možné sa dostať aj pomocou protokolu SPDY 3.1, ktorý je vylepšením pôvodného HTTP a odstraňuje niektoré jeho neduhy, ktoré spôsobujú pomalšie načítavanie stránok. Podpora tohto protokolu je vo všetkých vačších browseroch a je automaticky používaný, keď idete na Facebook, Google alebo Youtube.

Komentáre