WebSupport blog

7 dôvodov, prečo si kúpiť .eu doménu

Sme presvedčení, že kúpa takejto domény je výbornou investíciou napr. pre mladé firmy, ktoré chcú preraziť aj na európskom trhu. Aby ste sa vedeli ľahšie rozhodnúť, spísali sme pre vás niekoľko výhod, prečo je výhodné mať vlastnú .eu doménu.

1. Dostupnosť slovenských slov v názve
Pri registrácii .eu domény so slovenským názvom je veľmi pravdepodobné, že bude ešte voľná. Narozdiel od .sk domény je totiž veľa voľných slov, ktoré nemajú svoju .eu doménu.

2. Nižšie náklady na podnikanie
Domény .eu vám zaručia pokrytie vášho podnikania v rámci celej Európskej únie. Nemusíte mať unikátne domény pre jednotlivé trhy a krajiny, stačí vám 1 hlavná európska doména pre všetky.

3. Zvýšenie dôveryhodnosti
Skutočnosť, že doménové meno .eu môžu registrovať len spoločnosti a subjekty sídliace v EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku a Nórsku, znamená, že každá krajina jasne a zreteľne vidí váš podnikateľský kredit.

4. Odlíšenie sa od konkurencie
Dajte zákazníkom dôvod zapamätať si vašu doménu. Odlíšte sa od konkurencie použitím inej, než u nás obvyklej .sk domény. Ukážte, že konkurujete firmám na európskom trhu.

5. Názvy domén s diakritikou
Na rozdiel od .sk domény podporuje tá európska diakritiku v doménovom názve. Vďaka tomu sa nemusíte vôbec obmedzovať a vyhýbať dĺžňom či mäkčeňom. Zaregistrujte si doménu so slovenskými znakmi.

6. Ochrana informácií vo WHOIS
V používateľskom extranete registrátora .eu domén EURid je možné nastaviť a následne skryť dôverné informácie, ktoré by sa nemali zobrazovať pri vyhľadávaní domény pomocou služby WHOIS.

7. Európska doména získava na popularite
Napriek tomu, že .eu doména patrí k tým najmladším, neustále stúpa v rebríčku najpoužívanejších domén na svete. Pred ňou sú už len najstaršie koncovky typu .com, .net, .org, .info alebo významné domény svetových krajín typu .uk, .cn, .ru a pod.

Ak vás výhody .eu domény presvedčili, zaregistujte si ju už dnes.

Komentáre