WebSupport blog

Zaregistrujeme doménu z blízkeho vesmíru

Keď sme sa stali najväčšou hostingovou firmou na Slovensku, avizovali sme, že chceme dostať naše služby až do kozmických výšok. Nebola to žiadna metafora. Ako prví na svete zaregistrujeme doménu z blízkeho vesmíru.

Znie to možno bláznivo, ale nie je to žiadne sci-fi. Na Slovensku už niekoľko rokov funguje Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity, ktorí opakovane vypúšťajú meteorologické balóny až na hranicu blízkeho vesmíru. Sú zapojení do viacerých vedeckých výskumov.

Rozhodli sme sa tento ambiciózny projekt podporiť a rozšíriť doterajší výskum aj o internet. Pri najbližšom lete bude v gondole okrem milióna iných snímačov aj zariadenie, ktoré nám umožní zaregistrovať niekoľko internetových domén a odoslať e-mail. Hoci internetové spojenie s vesmírom už existuje, o niečo podobné sa zatiaľ nikto nepokúsil.

Nadviazanie internetového spojenia medzi balónom a Zemou nebude žiadna sranda. V ceste stojí kvantum technologických aj administratívnych prekážok. Signál bude veľmi slabý, no so skúsenosťami tímu z predchádzajúcich letov si veríme. Dokonca natoľko, že krátko pred štartom zverejníme odkaz na rezervačný formulár, aby ste si svoju doménu zo stratosféry mohli zaregistrovať aj vy.

Termín vypustenia sondy sme stanovili predbežne na 14. apríl. Sledujte náš blog, postupne vám prinesieme všetky dôležité informácie.

Komentáre