WebSupport blog

Web s medvedíkom láme rekordy v návštevnosti

MDD bol vo WebSupporte opäť nad mieru úspešný. Vymysleli sme si jednoduchú súťaž, ktorá super pobavila nás aj súťažiacich. Skrytí kontroverzní macíkovia oživili web a boli cestou, ako sa dostať k WebSupport tričkám, ktoré sa nedajú kúpiť, iba dostať alebo vyhrať.


Naši fanúšikovia určite vedia, že websupporťácke súťaže vyžadujú minimálne 300% nasadenie a žiadna úloha nie je taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad zdá. Pátranie po pedobearovi schovanom na webe vás dokázalo zamestnať na desiatky minút aj pár hodín.

Doteraz neprestávame žasnúť nad rýchlosťou prvého e-mailu, odoslaného o 01:57 v noci – necelé dve hodiny po zverejnení súťaže, bez akejkoľvek propagácie na Facebooku či Twitteri. Kiež by s podobným nasadením pátrala aj slovenská polícia.

Nie všetky e-maily obsahovali správne odpovede. Viacerí ste nám poslali iba dva screenshoty s tým, že tretí medvedík sa zrejme vyparil, pretože ste hľadali naozaj všade a nikde ste ho nevideli. Niekoľkým sa zdalo, že medvedík sa nachádzal priamo na titulke websupport.sk a našiel sa aj recesista, ktorý ho našiel ako textový reťazec. Riešenie medvedieho rébusu nájdete na stránke súťaže.

Dlhoroční zákazníci si možno spomínajú, že malý medvedík sa 1. júna objavil na našom webe už v minulosti.  Zakaždým žne úspech a dvíha návštevnosť. Po prvýkrát sa zobrazil  1.6.2009, kedy dvihol návštevnosť webu viac než 7.000 %. Tento rok sme pokorili hranicu 25.000 pageviews (presne 25.700).

Podľa reakcií, niektorí z vás už poznajú ponuku našich služieb lepšie než my sami. 🙂 Pritom sme súťaž vymysleli a spravili čisto ako srandičku pre ľudí, bez nejakého konkrétneho business zámeru. Ten sa nakoniec ukázal sám. Okrem toho, že sme návštevníkov doviedli na najrôznejšie zákutia nášho webu a zistili, čo všetko ponúkame, nám to pomohlo opraviť aj kopec bugov, preklepov, hrubíc. A najmä, spolu s vami sme si užili mrte srandy. Takto to je, keď sa robia veci pre radosť a nie vždy len kvôli peniazom a zisku. Ďakujeme zúčastneným. Mega!

 

Video

Takto si s úlohou poradil jeden náš fanúšik. Zaslal nám videjko so svojim riešením problému: http://junk.starenka.net/websupportbear.ogv

 

Výber z mailov

Zdravím do Websupportu,
na webe som hľadal medvedíkov. No našiel len 2. Prešiel som web, celé API, blog, websupport.cz a toho tretieho neviem nájsť. Určite sú 3-ja? Posielam screeny 2 ktorých som našiel doteraz.
P.S.: Bolí ma prst a web už viem takmer naspamäť.
P.S.: Ospravedlňte väčšie spamovanie ale to tričko je vzácnejšie ako 24 karátové zlato.

Dobrý deň,
Skoro ma porazil kým som tých troch hajzlov našiel ale predsa sa podarilo 😀
obrázky sú v prilohe 😀

Tak a konecne som to nasiel 😀
2 hodiny si vravim ze to bude v objednavkach
a ja ze „Nieeeee. Nacooo.“ .. po 2 hodinach tam pozriem a…. je to tam? 😀

Zdravim…
dufam ze to hnede cudo na tej fotke je medved…lebo uz 2 hodky nemakam ale hladam medved

Zdar,
tak tu su ti traja pedovia. Ale aspon si clovek najde doobeda v robote inu aktivitu, ako pracu 🙂


Výber nesprávnych odpovedí

Toto bol jeden z pokusov zúfalej snahy nájsť dobre skrytého macíka, žial nesprávny.

 

Screenshot so správnym riešením zadania: nájdite troch medvedíkov 🙂

 

Komentáre