WebSupport blog

Investori ktorí vám chcú dať peniaze, kontakty a skúsenosti

Spísal som zoznam overených investorov, ktorí pôsobia na Slovensku a vedia vášmu projektu dodať potrebné investície a know-how. Môžete tak ľahšie rozbehnúť svoj biznis a zaútočiť aj na globálny trh. Títo investori sú naozaj reálni, aktívni a chcú vám pomôcť. Ak máte dobrý nápad a ste šikovný, kontaktujte ich.

Naša startup scéna má o jednu výhovorku menej. Peniaze už sú a prichádzajú k vám.

1. Ivan Štefunko a jeho Neulogy. Ivo spoluzakladal niekoľko slovenských firiem: euractiv.sk, pelikan.sk, monogram.sk, pizzaseo.com …  Neskôr prešiel na full-time do Neulogy. Táto firma sa venuje nielen službám pre vedecko-výskumné inštitúcie, ale takisto pred-inkubujú mnohé firmy. Poskytujú im mentoring a pomáhajú získavať financovanie v rámci svojich možností alebo externe.  Špecializácia na duševné vlastníctvo je v dnešnej dobe tiež zaujímavá. Budujú si svoju pobočku v Silicon valley a pripravujú podľa ich slov mnohé prekvapenia.

2. 42angels je neformálne združenie skúsených a úspešných IT podnikateľov z ČR a SR so záujmom o technologické startupy, ktorí chcú pomôcť novovznikajúcim službám a produktom nielen financiami, ale predovšetkým aktívnym zapojením sa do realizácie týchto projektov. Členovia 42angels sú John Vanhara (Shipito.com), Martin Kasa (zakladateľ KASA.cz), Michal Štencl (Sygic.com), Jan Všianský (Lingea.cz), David Formánek (SILCOM Multimedia) a Juraj Ďuriš (FINVIZ.com). Kontaktovať ich môžete na: pitch@42angels.com

3. HackFwd podporuje nápady v úrovni pre-seed financovania. Poskytuje financovanie na jeden rok, počas ktorého sa môže autor venovať rozvíjaniu svojej idey a doviesť ju do úspešneho spustenia. Zameranie je na B2C projekty. Za investíciu do 190 000 EUR HackFwd získava 30% podiel v spoločnosti. O financovanie sa dá žiadať iba prostredníctvom ľudí zapojených v sieti HackFwd (referrers). Pre Slovensko je kontaktná osoba D. Jakuš (zakladateľ profesia.sk). Kontakt: jakus@profesia.sk. Druhou možnosťou je zaslanie business modelu pomocou Phase2Generatora (http://phase2generator.com/).

4. Businessangels.sk alebo klub podnikateľských anjelov Slovenska je neformálnou iniciatívou Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania, Združenia mladých podnikateľov Slovenska a Hospodárskych novín. KPAS združuje popredných slovenských podnikateľov a manažérov, ktorí majú záujem investovať svoje skúsenosti, čas a peniaze do nádejných podnikateľských zámerov. Viac informácií ako ich kontaktovať, nájdete na ich webe.

5. Zabudol som na niekoho? Napíšte mail alebo komentár a po overení ho do článku pridám.

6. Ak si neviete vybrať, alebo nechcete pokaziť prvý dojem u investorov, kontaktujte priamo mňa alebo zažiadajte o nekomerčnú pomoc cez freeweb startup podporu. Pomôžeme vám oťukať sa a získať reálny feedback na váš projekt a taktiež odporúčanie, či s tým isť za investorom a ako.

WebSupport.sk taktiež veľmi rád pomáha startupom aj svojimi službami a mnohým z nich dáva hosting alebo virtuálne servery zadarmo. Nebojte sa nás kontaktovať a pridať sa k nim. Aj takto sa snažíme aspoň trošku zlepšovať situáciu na Slovensku.

Múdrosť na záver: každý, kto rieši svoj startup by sa mal zúčastňovať eventov ako StartupCamp.sk, kde si môže nezáväzne vypiť pivko, odprezentovať svoj projekt a pokecať s ľudmi čo majú rovnaké problémy. Takmer vždy sú tam aj vyššie spomínaní investori alebo ich zástupcovia.

Ak máte akékoľvek otázky, rád ich zodpoviem na maily. Veľmi rád dám feedback na váš projekt / startup, prípadne odporučím investora :).

Komentáre