WebSupport blog

Naše servery

Pre niektorých z vás (našich klientov) môže byť zaujímavé vidieť na akom železe sú uložené vaše stránky, vaše emaily a čo všetko sa stará o to aby chod nášho hostingu bol bezproblémový. Pri pridávaní nových serverov do ďalšieho racku sme naše mašinky pofotili a tak sa s vami o ne podelíme.

Začneme diskovým polom (dole) s obslužným serverom. Kedysi slúžilo ako storage pre weby, dnes už pre maily.

Weby sú porozdelované medzi servery ktoré sú na ďalšom obrázku. Takmer všetky servery majú 8-16GB ram a dva štvorjadrové procesory Xeon. Každý z nich ma samozrejme meno (hostname). Tie sú odvodené prevažne z názvov rôznych filmov alebo ich hlavných hrdinov.

Na ďalšom obrázku sú webservery: prvý je Redneck SunFire X4100 M2.

Spodní štyria krásavci sú servery Sunfire X2200. Úplne hore je Max – z filmu Mad Max, DiNorscio z filmu Find me guilty , Indiana Jones – to hádam netreba vysvetľovať. Logan je z Logan’s run a Krull z filmu Krull.

Nedávno pribudli do nového racku traja roboti. Všetci s označením Sunfire x4150.

am – z hry I Have No Mouth, and I Must Scream, kde najdrsnejší počítač na svete ovládne ľudstvo a 5 z nich si nechá a mučí ich vyše 100 rokov.

proteus – z filmu Demon seed o veľmi zlom počítači

colossus – z filmu Colossus: The forbidden project o ďalšom počítači ktorý ovládne ľudstvo.

My sme všetky tieto najväčšie monštrá najali, aby sa starali o naše služby a ochránili vaše data. Zoznámte sa:

Servery majú dvojité napájanie.

Nočný pohľad zo zadu:

Nakoniec pohľad na celý prvý rack. Tých serverov je v racku tak málo z dôvodu veľkého výkonu a veľkého odberu. Viac ich do tohto racku nie je možné dať. Na spodu racku sú ešte pozostatky starých serverov, keď sme používali samostatne poskladané servery. (pôvodne ich bolo 10). Za celú dobu fungovania našich služieb sa u nás vystriedalo množstvo počítačov/serverov, mnohé z nich už nemáme. Naštastie sa nám podarilo znovuobjaviť úplné prvý server z pred 7-dmich rokov, ktorý vám predstavíme nabudúce.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, pripomienky alebo vylepšienia, budeme veľmi radi ak sa vyjadríte v diskusii a spoločne tak budeme prevádzkovať lepšie služby.

Komentáre